aneb alibismus

V našem městě je několik brouzdališť, především mezi paneláky. V létě jsou vždy v obležení mrňousů, kterým je tam tak nad kolena. Teď radnice projevila péči o své občany a hodlá je nahradit “mlhovišti”.

Mlhoviště je vyspádovaná zámková dlažba s tryskou, která na sešlápnutí ventilu vytváří vodní tříšť. Naprosto ideální zdroj zábavy! Co třeba zkusit trysku ucpat nebo nasměrovat někam jinam. Nebo ventil, že by se nedal urvat? Taky je fajn ucpat odtok a vytvořit aspoň dočasné jezírko. Po osmi pivech, atrakce k nezaplacení!

Brouzdaliště měla tu nevýhodu, že se tam mohlo vyřádit několik desítek dětí a dospělých najednou. To bylo na sídlišti randálu! Teď mají po hehe, budou s kyblíčkem a nafukovacím kruhem hezky spořádaně stát frontu na ventil.

Radnice píše, že byl problém s udržením kvality vody. Nesporná pravda. Děti je nutno naprosto přísně chránit od styku s jakýmikoliv potencionálními zdroji nákazy, škoda že nejdou zabalit do igelitu nebo nacpat do zavařovaček a sterilizovat. Až u nich vypukne alergie jako vzpoura imunitního systému, který nemá proti čemu bojovat, máme přece stále dokonalejší antialergické léky a dokonalé a navíc bezplatné zdravotnictví.

Nebudu se zbytečně rozčilovat, beru plavky a nafukovacého slona jdu se brouzdat, dokud je kde.