Furt se něco děje

aneb výběr z tisku a popelnic

Švédsko zavádí alkoholové zámky u autobusů – řidič před jízdou musí nafunět do detektoru, pokud požil, zablokuje se startér. Hm, nic moc opatření: Čech by si nechal fouknout někoho jiného, nebo by autobus zaparkoval z kopce.

V Pacifiku se potápí loď s pěti tisíci auty. A já jen čekám, kdy mě poliši odchytí, že mám díru ve výfuku, a zakážou mi to jedno.

Amazonští Indiáni prý mají čtyři sta slov pro příbuzenské vztahy, my si vystačíme asi s deseti. Čím starší a mocnější muž, tím mladší má ženu; mladíci pak musejí začínat od babiček. Řešení příjemné pro obě pohlaví.

Eric Clapton nadchnul pražské publikum. Taky by mě určitě nadchnul, ale nějak dost dobře nemám rád, když si lidi šlapou po hlavách.

Nejvyšší větrná elektrárna v ČR stojí na Vysočině (150 m). Výkon stačí na zásobování dvou tisíc domácností. Musí to ofšem být domácnosti s babičkou, která při bezvětří nastrká obsah mrazáku do peřin.

Lázně Jáchymov lákají Rusy a Araby na radon. Doufám, že se v Arábii neproflákne, že máme doma celé první patro z plynosilikátů, nebo se mi do ložnice bude nutit harém.

Geneticky upravené potraviny jsou už zastaralé – technologie MAS umožňuje výrazně urychlit klasické šlechtění, podporující výběr z existujících pozitivních vlastností odrůd nebo příbuzných druhů. Sláva – už nám nehrozí, že budeme kupovat okurky s geny ze škeble (aby byly masitější) a škeble s geny z okurky (aby nebyly tak slizké).

Těšte se, už jsem si připravil avatara.

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Furt se něco děje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.