Voko bere

aneb jednadvacetiny.

 

Slaví je dnes Starší. Oslava vypadá tak, že mě ráno navštívila v práci a loupla o korunky na ty bezvadný repráčky k notebooku, co má na koleji. Večer to pak vypadá na nějakou lepší večeři. Anebo možná taky ne, protože dá přednost přátelům. V tom případě to asi dopadne tak, že na trávě modrý sám budu spát.

Je zajímavé, jak se můžou lišit dvě stvoření, zplozená identickým párem rodičů. (Aspoň doufám.) Mladší je naprosto jiné povahy, zaměření, jinak komunikuje, je to šikovná potvůrka, zatímco Starší je trochu flegmatický dobrák. Jen tu psí výšku mají podobnou, i když zbytek rodiny je aspoň průměrný.

Uvažuji o svých jednadvaceti, jestli jsem byl lepší nebo horší, chytřejší nebo hloupější, protřelejší nebo naivnější. Přece jen už je to dost dlouho, ale nezdá se mi, že by mezigenerační rozdíl byl až takový. Určitě jsme měli méně možností, jak se něco dozvědět, někam se dostat nebo něco podniknout. Kdo ale podnikavý byl, ten se nenudil, zatímco dnes se klidně můžete uzívat nudou se světem na dosah prstů, pokud neprojevíte trochu zájmu, fantazie a odvahy. Člověk má přece jen určitou kapacitu toho, co může vnímat a obsáhnout, a je jen otázka nabídky a jeho možností, jestli ji vyplní lepením papírových modelů nebo autostopovým výletem po Státech.

Ať žijí všichni, komu roky zájem, fantazii a odvahu neuberou.

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Voko bere

  1. 🙂 všechno nejlepší:)Hodně dobrá numerologická mřížka, skoro plná, jen „6“ chybí, asi nebude zrovna rodinný typ:-) Jinak snad jen trochu moc 999 a tudíž moc pochybností.
    Jinak mě pobavil ten „identický pár rodičů“ :-))ty tu genetiku teda zatraceně zjednodušuješ:-)))).
    No a 29.9. se narodil kdysi můj tatínek.

  2. no já jsem se taky pozastavila u té genetiky.. každé 10.dítě je kukaččí, tak to odpočítej od rohu ulice a budeš mít jasno 😛

  3. oopsa já mám zrovna rozepsaný takový hezký spot o tom, jaká je ta numerologie nesmysl – tak už mlčím 🙂
    muris – nojo, ve flegmatismu Starší se spolehlivě poznávám, ale Mladší je nějak odjinud…

  4. R.klidně si PIŠ co chceš, pokud jde o numerologii, tak to ti rozmetám na cucky:-))) protože kromě mimosmyslového vnímání je to druhý nejolíbenejší produkt mé čarodejnické kuchyně:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.