na dobyvatelskou cestu.

Asi vás budu, milí blogoobserveři, muset opustit na delší dobu. Chci si totiž taky zajistit své místo na slunci, tedy co to plácám, pod ledem.

Rusové vyslali ponorku do oblasti severního pólu, aby tam umístila titanovou ruskou vlajku. Dělají si na to území nárok, protože je z geomorfologického hlediska pokračováním ruské pevniny.

Kanadský premiér se chystá do Arktidy hned na tři dny. Možná se nebude potápět, asi kanadskou vlajku jen shodí z lodi, ale rozhodně tím míní dát najevo, že Kanada jen tak neustoupí.

Na tohle území si dělají dále nárok Spojené státy, Norsko, Dánsko a kdovíkdo ještě.

Kdo chvíli stál a nezapíchnul vlajku, už pomalu nemá, kam by se posadil. Dokonce u nás na písáku už je jen poslední volný ostrov! Ale hurá, znamení to, že se vrací romantická doba conquisty, pirátů z Karibiku, lovu na otroky a nejspíš i inkvizice. Konečně zas poteče krev a chlap bude ten s těžším mečem, ne ten s květovanější kravatou!

Omluvte mě, jdu se podívat po hradech a zámcích po nějakém větším brnění (trochu jsem proti rytířům rozměrnější, měřeno od země po hlavu i kolem pupku), do sběrných surovin po šipkách kalených a do nejbližšího přístavu po nějaké pěkné plachetnici!