Jedno cvaknutí a máte vyděláno!

No řekněte, není to radost, takový hezký rovný a rychlý střih?

cvakly.jpg

V pátek ráno jsem pod dojmem mínus 5 stupňů na teploměru projel bahnitou zkratkou. Nebylo ale tak umrzlo, jaxe na první pohled zdálo a zkratka na mně zanechala stopy. Ne na zádech jako obvykle, ale na kalhotách honáků dobytka, křuskách, ba i hubertusu. Kalhoty jsem ve fabrice vyčistil kartáčkem na zuby (vzpomněl jsem si na univerzální použití tohoto čistícího prostředků v Československé lidové armádě), na křusky stačilo nahrubo plivnout, hubertus vzdoroval.

Pak jsem ve fabrice odpíchnul předčasně, musel na otočku do hlavního města. Ne že bych se chtěl vložit do volby prezidenta, ale přece jen jsem tam měl nějaké poslání… Prostě jsem to kolo nechal před nádražím, s tím, že se vrátím skoro ještě za světla. Trochu jsem se lekl, když jsem viděl tu řádku pleček, do které jsem musel zaparkovat. Preventivně jsem sundal světlo a blikačku a z brašny na nářadí vyndal svůj oblíbený šátek a šlajfku…

V Prase jsem naplnil své poslání, vrátil se na nádraží, proběhl kolem chlapa co si právě natahoval pohodu do stříkačky a hledal, na které nástupiště mám jít. Zatímco v Kvínskáslu řádí buldozery před nádražím, v Prase se prohánějí přímo tam, kde jsou ve slušných městech koleje, takže cestující jsou udržováni do poslední chvíle v napětí, kam to přijede a jestli vůbec.

Ještě jsem na nádraží potkal svého dávného známého, ekoteroristu Šlápotu. Naštěstí jsem už spěchal na vlak a neměl jsem čas poslouchat, jak je ta naše dálnice špatná a vůbec neměla být. Neměl jsem nic tvrdého po ruce, jinak bych se asi stal zločincem.

No a vystoupím z vlaku a jdu ke stojanu a hádejte…

Tak dobře, pozemek na Měsíci člověk nekupuje každý den, takže musí být k těm blátošlapům pozemšťanům trochu velkorysý!

Nakonec jsme z toho s Berkou večer zašli do hospody v Holubím domě. Sedli jsem si k baru a slečna hospodská měla vypuštěno na pastvu na welmi dlouhém řetězu, to se jen tak nevidí, dokonce ani v Prase, a bylo to lepší, než si drásat nervy přenosem z volby!