nejvyšší čas vyrazit na lyže.

Vyjíždíme za chvilku, snad nám cesty nezafoukají…

Tradiční akce bude tentokrát narušena nevhodným termínem – až pozdě jsme přišli na to, že germánské národy mají tento týden jakési fašangové či jaké prázdniny a tak asi budou plnit sjezdovky. Na druhé straně, zas je hnusně, možná je vánice od výletu do hor odradí. Když se to ale vezme kolem a kolem, co je lepší? Plácat se na svahu sám, ale ve vánici husté jak podmáslí, nebo se slunit s rozjuchanými skopčáky? Asi bych přece jen dal přednost druhé variantě, i když davy nemám rád a před lanovkou už vůbec.

Z dlouholeté praxe ale vím, že jim ten sportovní duch stejně dlouho nevydrží, kolem poledne zaplní všechny bary, kam se dá dojet na lyžích, a na prkna už je nikdo nedostane.

Už cestou z fabriky jsem v chumelení zmoknul, snad to přejde nebo jen to jen lokální a o 600 kilometrů dál, v Záalpí, už bude líp, jinak nás tedy potěš @Teo…

Hloupá věc, pokud bude chumelit, sníh zůstane na chodníku a moje důmyslné protizlodějské opatření, spočívající ve večerním rozsvěcení světel časovým spínačem bude poněkud nedůvěryhodné… No co, třeba si zloděj na neuklizeném chodníku zlomí šikovně nohu a bude nás žalovat jen o náhradu škody včetně ušlého zisku za nerealizovaný lup. Máme to ale šikovné zákony!

Domů jsem přišel v 17:30, v 18:00 mám sbaleno, to je slušný mezičas, teď už jen domluvit místo srazu s dalšími účastníky zájezdu… Taxe tady zatím mějte a já vyrážím hoblovat.