zaživa

Možná mě málo řezali v dětství. Někdy sebou říznu na náledí v zatáčce, na sjezdovce nebo na čisté rovině, když se mi zauzlí nohy. Riziku pořezání ve tváři unikám od konce základní vojenské prezenční služby (žiletka mi nesmí do baráku). Zatáčky řežu, jen jsou-li přehledné, za nepřehlednými může následovat nepříjemné přeqapení. Tužky tvrdosti HB ořezávám podle potřeby. Mám rád pivo s řízem, vznikajícím vychlazením a přiměřeným obsahem kysličníku uhličitého. Říznou dechovku jsem už neslyšel hodně dlouho, ale nijak zvlášť mi nechybí. Život mě naučil, takže už nejsem žádné ořezávátko. Někdy si uříznu ostudu, ale beru to na lehkou váhu. Jindy si uříznu o půlnoci kus salámu, to má ovšem vliv na těžkou váhu. Po koupi nových džín mívám zaříznuto, ale jen do rozvolnění sedu. Řezné nástroje v domácnosti se snažím udržovat v ostrém stavu, zpravidla ale až po jejich otupení. Vyřezával jsem kdysi lodičky z kůry, což byl vrchol mého řezbářského umění. V noci zařezávám, až někdy Berka odchází spát do jiných místností. Umím používat křovinořez a sobotu jsem strávil ořezáváním keřů do kubických tvarů.

Někdy ale se člověk stane z řezacího subjektu řezaným objektem. Dnes mě tedy odborně vyřezali, sešili a zanáplasťovali. Nezvýšil se mi hlas ani chuť k jídlu. Výřez byl proveden citlivě a v horní polovině těla. Nemám si to místo celý dne mýt – to nebude problém. Vyříznutá trofej bude zaslána na patologii, takže bude mít náskok před zbytkem organizmu.Ráno jsem se zvážil, ale k pozorovatelnému úbytku hmotnosti zřejmě nedojde. Smím i na veřejnost, jizva nevzbuzuje odpor, nevyvolává nechutenství ani sexuální touhy.

Řezali mi kůži a doporučili mi to na kožním. Řezali mi ji ale na nose, a přitom mě neposlali na nosní! A přitom slečnu Slůňu řezali u očí, a dělali jí to na očním. Ještě bych se měl prý dát řezat na nohách, ale nemůžu nikde najít nožní! Je to ale bordel v tom zdravotnictví!

Nemám bohužel žádnou známou švadlenu, aby odborně posoudila qalitu stehů. Stejně mi je ale za pár dní vytáhnout, takže nebudu moci chodil na večírky a vytahovat se s nimi "kde šijete? já u Vrány!" Možná bych měl dočasně fandit sešívaným, ale nevím, jestli je Slávie ještě nějaké lize nebo jestli se taqůbec ještě jmenuje.

Snad se odteď nebudu tvářit jak špatně vyřezanej svatej.