Tušení stínu

minaretu

Moje kamarádka Eva sice bydlí v Prase, ale na akci, která měla proběhnout v Kvínkáslu, mě upozornila právě ona, dvě hodiny před jejím začátkem. Podobné záležitosti sice obvykle nevyhledávám, ale mám to z fabriky jen pět minut a téma mě zajímalo.

Na akci byly přítomny První zprávy, ČT a ČTK, takže při troše štěstí můžete zahlédnout bloggera ze záznamu.

Šlo o veřejnou diskuzi na téma hrozící islamizace, na pozadí záměru vybudovat ve městě mešitu. Ten byl sice zatím odložen, ale dříve nebo později se určitě vrátí. Paneloví řečníci byli jako jeden mužožena více méně stejného názoru, lišili se jen odvahou formulovat to, čím a jak hodně nás islám nepochybně ohrožuje a co se s tím dá dělat. Poslankyně a zastupitelka za ČSSD se potácela u zdi, ale ostatní se vyjadřovali jasně a nekompromisně. Podle reakcí publika bylo přítomno i pár místních konvertistů, ti se ale verbálně neprojevili. Druhou stranu zastoupil v diskusi téměř perfektní češtinou pan Hasan. Přivedl si sebou ještě jednoho kolegu a pak člověka s řetězem od opasku ke kolenům a zase k opasku, který si přítomné pečlivě vyfotografoval. Trochu mi to připomnělo praktiky jiného názorového proudu, který byl s demokracií taky trochu na štíru.

Nelze necitovat (aspoň přibližně) několik pozoruhodných vět:

„Přešukat je nelze.“ (Pan docent z Jihočeské univerzity o populační strategii islámu)

„Islám dovoluje nevěřícím lhát.“ (Tentýž)

„Židé jsou naši bratranci.“ (Pan Hasan)

„Pane Hasane, nemáte zapotřebí dělat ze sebe vola.“ (Pan docent)

„Říkat totéž kdekoliv v západní Evropě, byl bych druhý den bez místa. Země střední a východní Evropy jsou – nikoliv vlastní zásluhou – oázou svobody.“ (Tentýž)

„Což takhle dát jim za manželky osoby ze sociálně nepřízpusobivých skupin.“ (Konstruktivní návrh pána z auditoria)

„Odolávání tomuto tlaku bude věcí osobní statečnosti.“ (Kdosi z diskutujících)

V téhle věci chci být osobně statečný, i když zbaběle píšu jen na anonymní blog. Nechci, aby moje děti nebo vnoučata podléhaly právu šaría, musely se zahalovat, museli pětkrát denně zouvat boty před modlitbou.

A nemohli si ani čuchnout k Tulamorce!

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Tušení stínu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.