Jaro v přírodě, jaro v duši

Nebo už léto?Přes všechnu snahu odpíračů letního času je přece jen příjemnější, prodloužit si světlý den o hodinu a neprochrnět celé ráno, dokud slunce stojí příjemně nízko a rosa se třpytí na trávě. Zvláště to ocení osoby trpící tím co já, tedy počínající stařeckou nespavostí. Jó, to se to kdysi vychrupovalo celé víkendové dopoledne! Teď už se i po večerním posezení, táhnoucím se daleko přes půlnoc, probouzím nejpozději kolem osmé…
Jaro pučí všude a přišlo nějak dřív. Zase hrozilo nebezpečí, že moje oblíbená činnost – líbání žen pod rozkvetlou třešní – se bude odehrávat pod opadávajícími bubáky, což by mohlo být kontraproduktivní. Vybídl jsem proto Berku k ignorování této agrotechnické lhůty a předčasné akci. Dala si jako obvykle podmínku, že až za tmy. Což je nesmysl, protože pět metrů od naší třešně je pouliční lampa.
Jarní zástřih jsem si nechal provést i na hlavě a s krátkým trávníkem na hlavě jsem se pustil do realizace téhož na zahradě. Trvalo mi to o něco déle než zkušené holičce (BTW, může se holička někdy octnout na holičkách?) a i počet vytržených drnů byl vyšší. Protože jsem asi před měsícem usoudil, že trávník potřebuje na některých místech přihnojit a rozhodil na kritická místa něco granulí, připomíná teď trochu kožich hyeny, s fleky tmavě a světle zelenými. Pokusím se to dohnat a rozhodit v druhé fázi hnojivo na světlá pole, možná mi vyjde zebra nebo žirafa.
Zazelenala se i voda v bazénu, ale soustředěným náporem chemie se mi snad podařilo veškerý život v něm zničit. Ani do vody spadnuvší žížala neuleze po dně víc než půl metru. Obrůstají i ovocné stromy a javor na skalce a cloní výhled do ulice, takže si při ranní koupeli připadám méně exhibicionisticky.
Je taky čas. kdy se rodí mláďata, nová generace… taky něco čekáme… už je to na spadnutí… vlastně na vypadnutí…

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.