Pochvala

vždycky potěší, i od vlastní manželky.

Tak jsem jednu dostal. Tedy pochvalu. Zněla: „Ty jsi ale výkonný!“ Chyběl tam už jen dovětek „ty bejku“.

Hodil by se tam. Šlo totiž o výkonnost … při likvidaci trávy.

Včera jsem zlikvidoval motorovou kosou trávu na jedné louce, dnes sekačkou na celé zahradě.

Taková pochvala potěší a motivuje, takže jsem se zapýřil, uchopil nůžky na plot a jal se odkazovat tvarované dřeviny do příslušných mezí. Brzy jsem toho ale musel nechat, protože ořezané větvičky z tůjí na mě mají specifický účinek. Za chvíli jdu do společnosti a nerad bych celý večer prodrbal.

Je sice pravda, že drbat se tam bude taky; je to nechlapské, ale budou přítomny i dámy, které je nutno zabavit. Je však zásadní rozdíl mezi drbáním kolektivním a individuálním, nemluvě o tom, že to indivuduální budí představu nějaké ošklivé nemoci.

Proto jsem odložil nůžky a zbytek energie vrhnul na hubení. Ne na hubnutí (i když by mi ho bylo zapotřebí), ale na vykynožení trávy drze rostoucí na nepatřičných místech chemickým bojem Roudupem, mladším bratrem Agent Orange. Nikdy si tak nemyji pečlivě ruce jako po použití tohoto sajrajtu. Držte mi palce, odcházím na nostalgickou zahradní párty ve stínu paneláku.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Pochvala

  1. Užil jsem si to.Párty móóc fajn, sešel jsem se s lidmi, se kterými jsem před dvaceti lety hrál divadlo a připomněli jsme si ty časy – časy se mění, ale lidé zůstávají stejní, až to člověka překvapí.

  2. To je milé, když lidé zůstanou stejní, mně se zdá, že se hodně lidí dost změnilo, hlavně za posledních 16 let, ale, možná se nezměnili, možná zůstali stejní, jen se teď projevují trochu jinak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.