Mikulášovy patálie budou zfilmovány

Už to vidím, jak se na plátně hemží ti trpaslíci a kopou se do holení.

Francouzi to natočí se svolením pana Sempého a Goscinyho dcery. I když to asi bude film pro jiné věkové kategorie, moc rád bych se na něj podíval. Aspoň tajně, doma na počítači. Nad příběhy Mikuláše, Augustýna, Fridolína, Vendelína, Jáchyma a dalších na stránkách Ohníčku jsem strávil mládí a po časopisech lovil vtipy od Sempého.

Byl to humor drsný, facky tam lítaly jedna za druhou, každou chvíli se někdo rozbrečel nebo šel do kouta a tatínek pořád koukal do účtů a ptal se, kdo to zaplatí, ale měl neodolatelné kouzlo.

V příběhu byla ale jen polovina kouzla, druhou polovinu tvořily ty úžasné kresby s velkými nosy, samé bláto, tatínek závodí se sousedem na dětském kole, Kryšpín nese trpaslíky, sestřenice si pouští to bezvadné letadlo na péro z okna, Džouzef sedí ve třídě s Frantíky… no fantazie

Po letech jsem koťátkům koupil Mikulášovy patálie, když vyšly knižně, ale nezaujaly. Asi to je přece jen úplně klučičí humor.

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Mikulášovy patálie budou zfilmovány

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.