Nakupování s fantazií

Už delší dobu, několik týdnů nebo snad měsíců, jsem nebyl v žádném obchodě

(pokud nepočítám knihkupectví, kde jsem si před dovolenou kupoval mapu a něco ke čtení), ale včera už jsem musel vyrazit, a to rovnou do superhypermegamarketu. Blíží se totiž kamarádovy kulatiny a musíme pro něj něco připravit.

Konzultoval jsem výběr s kamarádkou a vzešla jasná kritéria pro výběr:

– něco, co nemá a nikdy by si to nepořídil

– něco, co nemá hodnotu finanční, avšak zábavnou

– něco individuálního

– a hlavně něco, s čím nás jeho manželka nevyžene.

Protože jsou to kulatiny s vyšším číslem na začátku, zamířil jsem rovnou do oddělení hraček. Kamarád je beztak hravý, se zvyšující senilitou (nemyslím, že by se to netýkalo i mne) kvalitní hračku jistě ocení.

Zavrhnul jsem původně favorizované skládací příšery a letecké kity, zauvažoval nad autodráhami a posléze našel to pravé: elektronické sudoku. Kamarád tráví (nebo aspoň trávíval) dlouhé minuty v oné místnosti s famózní hrou Tetris; teď může inovovat a hrát něco intelektuálnějšího.

Zbývá doplnit dar, po kterém se bystří mozek, darem, po kterém se blbne (lahví něčeho ostřejšího), aby se nezačal moc vytahovat, a doplnit anonymní tovar individualizovaným přáním, nejlépe vlastní výroby. Zlatý digitály, když se šikovně složí pár fotek, nádhera je na světě.

Oslava se blíží, vzhůru do tvoření! (Kdyby mi tak někdo chtěl poradit něco originálního, to by bylo…)

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Nakupování s fantazií

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.