Udeřila vedra.

Ale my víme, co s tím!

Pětatřicet ve stínu, to v našich zemepisných šířkách není obvyklé. Kdo měl větrák, pustil si ho naplno. Kdo neměl, začal shánět.

Další den bylo sedmatřicet. Před obchody s větráky se tvořily dlouhé fronty. Městská policie se snažila omezit předbíhání, ale tři příslušníci se při zjednávání pořádku popálili o pendrek, jeden o služební odznak a osm o zapínání podprsenek frontujících dam.

Devětatřicet. Řidič kamióny s větráky byl přepaden na parkovišti u pumpy, když si šel koupit eskymo. Pachatelé zmizeli i s nákladem. Policie přerušila stíhání, protože stíhajícímu služebnímu vozu natekl asfalt do sání motoru.

Jedenačtyřicet. Továrna na větráky byla v pravé poledne přepadena komandem mužů maskovaných za Tuarégy. Odcizili ze skladu všechny krabice, určené k expedici do Grónska, na Island a do Ohňové země. Ostatní sklady byly prázdné.

Třiačtyřicet. Energetické závody vyhlásily regulační opatření: v sudé hodiny si smějí pouštět větrák jen ti, co se jmenují od A do O, v liché od P do Ž. Známý dýdžej 3pako se umlátil namočeným hadrem, protože zjistil, že si nemůže větrák pouštět vůbec.

Pětačtyřicet. Premiér vystoupil v televizi a prohlásil, že bude zatápět opozici, dokud bude opozice zatápět jemu. V odpoledních hodinách vzali občané útokem sídlo vlády a sekretariát opozice. Osazenstvo budov prchlo do nejvyšších pater, nahrnulo se k otevřeným oknům, a pak…

Další den bylo na tuto dobu obvyklých šestadvacet.

Příspěvek byl publikován v rubrice skoro jako život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Udeřila vedra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.