Nemám já kliku?

Sto kiláků, a píchnul jsem až v půlce toho posledního.

Pršet začalo až na tom předposledním.

Dnes jsme v rámci pěstění rodinných vztahů vyrazili do Pantátova. Ne hned, až po obědě a nějakých dalších úkonech. Ve dvou třetinách cesty jsme si dali pifko v kempu u rybníka a Berka pravila, že jsem evidentně fyzicky neuspokojen, takže ona už pojede přímo a já si to můžu klidně natáhnout přes Rozhlednu (671 m.n.m.)

Což jsem přivítal.

Příkopy byly plné cikánů, co střásali jablka do pytlů a nakládali do prorezavělých škodovek. Pochybuji, že by to měli se správou silnic domluvené, ale aspoň se zabývají něčím, co obsahuje prvky práce. Jen by mě zajímalo, jestli to dávají rovnou vykvasit. Nějak se mi nezdá představa hlavy rodu popíjející za dlouhých večerů jablečný mošt.

Na sjezdu z Rozhledny do Pantátova mě zastihla zpráva, že už dorazila Starší s doprovodným vozidlem a máme sraz v pizzerii. Korigoval jsem kurs a dorazil do hospody ještě před nimi. Placky přečnívaly z talířů na všechny strany a nedaly se sníst. Musel jsem ještě Pantátovi a Skoropanímámě ještě jednou vylíčit, jak to bylo s těmi brouky v Polsku a už jsem zase razil na zpáteční cestu. Berka zatím vypila pivo, naložila kolo Starší do auta a nechala se dovézt zpátky.

Ještě jsme se sešli jednou – u kamaráda Kapitána, který bydlí po cestě a tráví dovolenou rozváděním elektřiny v garáži. K tomu účelu si přizval na víkend i své rodiče. Pochválil jsem hezky hluboko a široko vysekané šlicy, snědl jeden štrůdl a vyrazil napřed, protože začalo hřmít. No a kousek před domovem to už začalo i padat a na mostku přes náhon jsem vletěl do díry a po pár metrech cítil, že jedu po prázdné. Tak jsem zbytek došel a radoval se, že to nepřišlo dřív.

100,9 km, průměr 22,1, max. 59,9.

Příspěvek byl publikován v rubrice do rána toulám... a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Nemám já kliku?

  1. Město správnějá mám k němu trochu rodinný vztah z dřívějška. Dnes už nic, ale líbí se mi tam, stejně, jako těm Holanďanům, co rok co rok kempují celé prázdniny na ostrově, četl jsem v Týdnu. Než jsem se stal váženým kardiakem, rád na kole, vidí člověk 10 x víc než v autě. Ti nepřízpůsobiví to u nás vozí do sběrny. Chválím, že umíš píchat v správný čas a místě. Hezký večer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.