Myslíte, že v hospodě U přívozu

vědí co je to Rádler?

Zase jedna odpolední projížďka. Pečlivě jsem si vymyl a naplnil cyklistickou láhev a připravil ji na stůl v garáži, kde si hezky pobyla celé odpoledne.

Dopoledne jsem si koupil nové brýle, ty staré zůstaly na terase hospody Rezidence Monumental (to zní líp než vypadá). No přece si tam pro ně neskočím. Trochu jsem si to nadrazil vlakem a vyrazil to nejbližších Hraboších hor.

V kempu na přehradě, na čtyřicátém kilometru, po patnácti km stoupání, jako po vymření. Láhev doma, na stole v garáži. Tak jsem si řekl, že tu žízeň nechám až na osmdesátý kilometr, k Přívozu, kde mají jak čepované pivo, tak čepovanou malinovku, takže není problém vytvořit Rádlera. Výčepák ale na mě koukal jak na vola, pak naplnil několik sklenic různými tekutinami a chvíli trvalo, vysvětlit mu, že chci do půllitru malou limonádu (2 deci) a malý Gambrinus (3 deci).

Navíc neměli malinovku, jen citrónovou a když jsem si šel pro druhou rundu, už byl za výčepem zas někdo jiný. Achjo.

102 km, průměr 21,3, max. 58,8.

Příspěvek byl publikován v rubrice do rána toulám... a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Myslíte, že v hospodě U přívozu

  1. To známjednou v Třeboni u rybníka Svět, jsem se takhle snažila vysvětlit výčepnímu, že chci do 2 půllitrů Starorežnou, taky to trvalo dost dlouho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.