Psí život

Buflík vydává podivné zvuky.

Někdy místo štěkání, většinou ale úplně navíc. Kašle a dáví se. Minulý týden jsme nasadili jitrocelový sirup, teď došlo na kodein. Ten už se do zvířete vpravuje hůř. Pozná ho i v hloubi nejlepší ňamky a vyplivne.

Poprvé začal trochu víc kašlat před rokem. Navštívili jsme veterináře, toho, co nás krátce předtím při očkování ujišťoval, že má srdce jako zvon. Ten to svedl na kardiologické obtíže a šmahem předepsal kapky za 750. V příbalovém letáku se píše, že jak se s nimi jednou začne, nesmí se přestat. Do konce života. Psa, ne veterináře.

Psí život se obvykle používá jako synonymum pro život mizerný. Takový pes si přitom leží v měkkém pelíšku, běhá si po domě, po zahradě nebo po procházkách, má vždycky plnou misku, po každé mokřejší procházce je pečlivě odbahněn, drbe se na klíně… Takže to vypadá, že dnes už jde o poněkud přežitý pojem.

Ale není to tak jednoznačné.

I když občas dostává z našeho stolu, je sortiment psích konzerv a granulí dost omezený a ne všechny mu chutnají. Takže strava vyvážená, avšak nepestrá.

Po dobu, kdy jsou všichni domácí v práci a ve škole, musí to být doma hrozná nuda.

Za více než jedenáct let, co u nás bydlí, jsme všichni zestárli. Ale Buflík sedmkrát víc.

A taky si za tu dobu ani jednou nevrznul. Jen náhražkový sex na noze.

Prostě: ani dnes bych nechtěl mít psí život.

Buflík

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Psí život

  1. Buteosprávně, ale asi ne úplně čistý.
    Jak známo, pes a pán si po nějaké době soužití jsou podobní. Tak ta fotka je tady pro představu, jak asi vypadám po ránu.

  2. Nokdysi mi říkávali, že jsem si podobná se svými kokry, tefa hlavně s tou zlatou, protože tehdy jsem taky bývala taková zlatá, ale tu labradoří podobu pořád ne a ne chytit a přitom mají tak krásné ksichty i poránu:-)). No ,ale tyhle pekinéze a maltéze a tak, nemá naše Gerinka ráda, protože oni pořád jakože chrochtají a ona si myslí, že na ni vrčí:-))

  3. Můj taky kašlea bere antibiotika. Tyhle sražený čumáky co bydlej doma mají problém s přechody ročních období.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.