Leží tam pořád

Prázdná PET láhev.

Pod okny od ložnice mám chodník a do proužku země mezi chodníkem a vozovkou kdosi kdysi – asi na příkaz obce – zasadil dva keře, thůji a ještě cosi podobného. Za pár let se rozrostly tak, že se chodník i silnice začaly povážlivě zužovat, vzal jsem tedy spravedlnost do vlastních rukou a od té doby ty dřeviny otesávám do přibližně kubických tvarů ze všech stran, i z vrchu, a vymetám všechny odpadky, které se pod nimi navrší. Po tom chodníku přejde pár lidí za den, většina z nich bydlí v okruhu několika set metrů, přesto evidentně spousta z nich má nutkání hodit pod keře prázdnou láhev, krabičku od cigaret nebo aspoň okousané jablko. Moc to nechápu, ale je to tak.

Posledně jsem tak učinil asi před šesti týdny a pak se chvíli kochal pohledem na znásilněnou přírodu. Nemám rád uměle střižené tvary, jabloně ve tvaru velbloudů ani velbloudy ve tvaru jabloní, ale tady je to praktická nutnost.

A hned druhý den, při testovacím pohledu po vstanutí, kolik vrstev dnes na sebe, jsem si všiml prázné láhve, kterou někdo hodil na vrch, do výše dvou metrů, navíc ze strany od silnice. Pomyslel jsem si něco o hovadech a že ji musím uklidit. Vyrazil jsem do práce, silnicí kolem láhve, ale mezitím ji už pustil z hlavy.

A tak to jde denně. O víkendu by bylo víc času, celou akci si dobře rozmyslet, pečlivě naplánovat a důsledně realizovat. Jenže zase posledních několik víkendů bylo trochu rušnějších. Navíc o víkendu tolik nevyhlížím, protože nemusím bezprostředně řešit oblečení a tak.

Dnes jsem se probudil do neobyčejně tichého rána. Berka odešla brzy do práce, Starší dospává včerejší a Mladší předvčerejší flám. Na ulici naprostý klid a mlha, dohlednost jen k sousedu Pepříkovi, co má v chodníku vysázené jméno. Počasí jak v inhalátoru na ORL klinice. Taková situace vyžaduje horký čaj, napsat poetický příspěvek do blogu a zalézt znovu do postele. Rozhodně nepřeje velkým, zásadním a prozaickým akcím, jako odstraňování odpadu ze zeleně.

Tak tam asi ještě pár dní zůstane.

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Leží tam pořád

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.