Naši chrabří celníci

Tak tady čtu, že o víkendu zabavili podělané (ne, padělané) značkové zboží za 136 mega.

Vážení, takovou státní ochranu si strčte někam. Každému nakupujícímu je jasné, že čtyři pruhy neznamenají o třetinu Adidas navíc, ale že to šily dámy se žlutou kůží. (Ty bundy se třemi šijou nakonec taky, jen je na ně větší přísnost.)

Díky bohu za Vietnamce u nás. Nejen že se u nich dá dobře a rychle najíst (drobné hygienické prohřešky nechme stranou, je to lepší než očkování) a nakoupit, někdy i v kteroukoliv dobu, ale ještě nám slouží jako fackovací panáci a moc přitom nereptají. Můžeme si na nich dokázat, jací jsme borci a plníme naše závazky v ochraně autorských práv. A po úspěšném zátahu v tržnici a rozdupání kupy falešných cédéček si takový celník může dojít domů a v pohodě pověřit syna, aby mu stáhnul nějakou hezkou hudbu, aby mohl relaxovat po své náročné práci.

Podvodů je prostě na světě víc, než by bylo milé, a člověk se v nich musí orientovat. Jestli mi vadí, že jsem za něco dal pět tisíc a jiný nosí úplně stejně vypadající věc za pět stovek, tak jsem prostě snob a šmytec. Jestli jsem těch pět tisíc dal, tak buď doufám, že se mi vrátí na kvalitě, nebo je prostě mám zbytečné.

To zboží se sem nakonec nějak muselo dostat, je ušité na Východě. Čím úspěšnější jsou celníci při zabavování zboží na tržištích, tím víc přiznávají, že nejsou schopni plnit svůj hlavní úkol – zabránit tomu, aby vůbec překročilo hranice.

Ať nás celníci chrání před padělanými léky, kde laik rozdíl nepozná, před věcmi, které poškozují životní prostředí nebo které neplní svou funkci nebo jsou zdraví nebezpečné, třeba hračky obsahující škodlivé látky. Ale proboha ať nám nechají možnost oblékat si Adidas třeba s devětačtyřiceti pruhy a hvězdičkou za uchem.

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Naši chrabří celníci

  1. R.Adídas s devětačtyřiceti pruhy to je model pro věznice a to se běžně neprodává:-) a tu hvězdičku už Dasler od určité doby na oblečení neaplikuje:-)).
    To ses zas krásně a spravedlivě rozčílil co?:-)))))

  2. No AdidasTady „kousek“ od mého bydliště v Olomouci byl před půl rokem velký „průser“ s tím, když přišli na to, že tzv. značkový obchod Nike/Adidas kupoval věci od Vietnamců :))
    To je ta logika 🙂

  3. Pokojíííkno jo, onnikdo neví, kolik tu tak kvalitních padělků je. V cizině se dají koupit „zaručené originály“ tak nerozeznatelné od originálů, že kabelku by bylo nutno rozpárat, aby se dobral pravdy a plagiáty hodinek nepozná ani hodinář při výměně baterky, musel by zatraceně přihlídnout. Ale nejde jen o značky,prakticky nikdo už nemá šanci poznat na první až desátý pohled, co je a co není kůže atakdále…..

  4. Jsem zvědav, jaký metr na ně vytáhnou, až rozjedou ten řetězec s potravinami.

    Jinak gratulace k pěkné kulatince. Tobě se to všechno letos nějak kulatí, věk, čtenáři, špitni, co ještě?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.