Nekrvavá skvrna

Je tu pořád!

V románu Oscara Wilda Strašidlo cantervillské se píše o krvavé skvrně v knihovně starého anglického zámku, kterou noví progresívní majitelé – rodina amerického vyslance na penzi – denně odstraňují Pinkertonovým patentním čističem skvrn. Strašidlu dá moc práce, aby ji každou noc obnovilo.

Podobný nadpřirozený úkaz mám nablízku – skvrnu na koberci v kanceláři, hned za dveřmi. Je tam skoro pořád. Není od krve, ale od vody na kafe. Neobnovuje ji ale nadpřirozená bytost, ale slečna Slůňa.

Ledva stačí trochu zaschnout, je zkušeným vychrstnutím obnovena. Prý za to může blbá konvice, ale to se mi nezdá. Usuzuji na nějakou vyšší moc.

Před desetiletími sídlily v těchto místech řádové sestry. Určitě tu zůstalo po některé z nich nějaké prokletí. Třeba měla večer hříšné myšlenky, například na vepřo-knedlo-zelo místo postní kaše nebo snad odbývala Otčenáš či dokonce Zdrávas. To ani nemluvím o variantě, že by používala erární svíce k nějakému světskému účelu – myslím třeba k tajnému čtení Červené knihovny…

Tak nevím, jak tu nešťastnici vysvobodit. Zkoušel jsem přijít v sobotu nebo v neděli, ale žádné reje duchů tu neprobíhaly, rejdila tu nejvýš ulízečka s luxem, ale té do nehmotného ducha hezkých pár desítek kilo přebývá. Zkoušel jsem zůstat do pozdních hodin, taky nic, vyděsil jsem se jen požárních šipek, ukazujících kam prchat při požáru. (Jak může hasič vědět, na které straně začne hořet?) Přijít před kohoutím kokrháním, to mě nikdo z postele nedostane. Zůstat přes noc, to nevím jestli by mi doma věřili, že zachraňuji prokletou. Taxi zatím jen zkouším třikrát odplivnout přes levé rameno, ale s ohledem na kolem stojící inventář to nedělám asi dost razantně.

Prostě tam ta vlhkost bude pořád a až jednou tenhle barák spadne, bude se ve výšce deseti metrů vznášet malá loužička…

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Nekrvavá skvrna

  1. Fakt jsem se zasmál:) A kdyby tam fakt zůstala ta loužička, tak to bych se fakt přijel se štábem podívat!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.