Sedla na mě

smrtelná nemoc

tedy smrtelná pánská nemoc na sedm. Rýmička.

Zatímco před týdnem jsem se proháněl po zasněžených stráních bez šály a čepice a fpohodě, návrat do teplejších krajin na severu mi neudělal dobře. Možná to byl pohled na poodhalená těla na ulicích, možná mi něco nebo někdo chybí, prostě na mě kecla dnes v noci. Zahájil jsem sice masivní rumovočesnekovomedový protiútok, ale už je asi pozdě. Zas budu nejmíň týden prskat kapénky kolem sebe a huhňat, jsa osloven.

Musím zredukovat své víkendové plány na činnosti, které se dají provádět v teple, suchu a pod vlivem zmíněných esencí. Takže žádné řízení motorových ani nemotorných vozidel (taky kam jezdit, v tomhle počasí), žádná návštěva kina (kam stejně chodím velmi zřídka) ani medvědária (stejně o žádném v okolí nevím).

Bohužel sestavování daňového přiznání mezi takové aktivity patří, takže se mu asi nevyhnu. Má to tu výhodu, že odevzdám infikovaný formulář, daňoví kontroloři se nakazí od něj a pak od sebe navzájem a budou mít kvůli nemoci méně času na kontrolu. Případně, pokud budou chodit do práce statečně i s rýmou, přes zaslzené oči špatně uvidí na čísla a moje miliónové daňové úniky jim uniknou. Ano, tak to udělám! Schválně svoje přiznání důkladně poprskám!

Pak že se nevyplatí být někdy trochu nemocný.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Sedla na mě

  1. Tušený rozhovor na FÚ„Máňo, prosimtě, sou na kontrolním taky tak nachcípaný? Nejsou? Tak jim tam tady pána rovou pošleme…“

  2. Možná to chtělo ofenzivu kalvadosokalvadosovou, s tou mám dobré zkušenosti! Čím více se léčím, tím je mi více jedno, co napíšu do přiznání a kór, co najdou na kontrolním:))

  3. Rýma? Nachlazení?Já věřím na vitamín S. Co to je? To je SLIVOVICE přece!!! A u kamaráda jsem koštoval „třiašedesátku“, skvěle vypálená, voňavá, a má ku***skou sílu. A nebudu ji ředit, schovám si ji silnou jako takticko-operační zálohu, až přijde rýma …

  4. A kdyby došlo na recept:slivovice s medem objemově 1:1, zahřát a … no co asi… :o)
    Lepší je udělat ve větším množství a rozpouštět zahříváním v uzavřené nádobě – jinak škoda zdrhlého špiritusu.

    A jeden nealko: do téměř svařeného hrnku mlíka lžíce másla a lžíce medu. Vypít co nejteplejší. (Má to větší grády než ta slivovice, na vypocení ideální.)

  5. 2 zcrOba recepisy znám. A ještě jeden. Do 2 dl slivovice opatrně lít roztavený karamel. Pít vsedě na posteli za asistence někoho, kdo vám sklenku odebere z ruky a něžně vás uloží, protože je to petelice :-O

  6. Rýma se teď přiděluje na hranicích místo razítek do pasů, aby se hned poznalo, zda v rámci EU migrujeme a nebo sedíme doma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.