Žirafa v okně

Tak já taky něco o zviřátkách…

V souvislosti s minulým článkem jsem si vzpomněl na jeden detektivní příběh. Takže doplním Gombův seriál o zločinu o jeden film.

Byla to česká detektivka a viděl jsem ji asi v deseti letech, pak už nikdy, ale nějak se mi vryla do paměti. Jmenovala se asi Žirafa v okně.

Šlo o únos dvou malých kluků. Rodiče všechno vyslepičili policajtům a ti se do toho pustili, ale dlouho nemohli na nic přijít. Pak únosci chtěli, aby kluci napsali dopis ve smyslu "maminko a tatínku, máme se dobře, ale koukejte zaplatit to výkupné". Tak ten starší, co už uměl psát, ten dopis vytvořil a použil list z bloku, kam si kluci z nudy před tím malovali. Když se to dostalo k těm policajtům, tak z toho byli jeleni, protože na druhé straně byl asi takovýhle obrázek:

zirafa

Jeden policajt se ptal druhého: "Co ti to přípomíná?" A ten říká:"Vtip z Dikobrazu. Co to je? Dvě žirafy v okně!".

Pak o tom začali přemýšlet a napadlo je, že to jsou dvě břízy a že pokud někomu rostou dvě břízy takhle těsně před oknem, musí to být nějaká chata v lese. (Je vidět, že nikdy nebyli u nás doma.) Tak rozjeli pátrací akci a pročesávali – nenápadně!!! všechny chatové kolonie v okolí a hledali chatu, která má před oknem dvě břízy, jednu tlustou a jednu tenkou. No, nakonec to dobře dopadlo, jak jinak.

Proč si ten film tak pamatuju? Asi to tenkrát pro mě bylo úžasné dobrodružství, být unesen v lese. Dnes mám představy o dobrodružství jiné a mám víc možností je realizovat. Co se ale vytrácí, to je odvaha, nebo co.

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Žirafa v okně

  1. No a takové dobrodružství v nějaké chatě, v lese, v pátek ( i když nejlepší je to 13.,to jsem viděla ve filmech:-))), to může být pane dobrodružství!:-)

  2. Ten film si pamatuju taky. Opravdu se jmonoval Žirafa v okně. Jen se jednalo o únos JEDNOHO kluka, ne dvou, čímž se ale nic nemění….

  3. Lorr., tolik se zas nebojím :-))
    Mod., zítra se uvidí!
    Tajnej, to už je hoooodně dávno, tak mi tenkrát připadalo všechno větší…

  4. Ten film si nepamatuju:)) Malůvka je povedená a je vidět, že nebyli u vás doma, protože tam by nemohli vidět (vzhledem k hradbě vysokých rozličných baobabů). A jinak celkově krásný úvod k poslednímu odstavci:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.