Trachtace

Z podnikového bubliténu

Když má dáma narozeniny, nemá se prý říkat kolikáté. Tak budu radši mlčet.

Jauvajzov sice leží na konci světa, ale cesta stála za to, protože oslava dokázala člověka dokonale naplnit. Pivo bylo dobře vychlazené (kdo by se s ním taky v té zimě ohříval), maso sqěle propečené a oba hudebníci, bubeník i dirigent, dělali co mohli. V nočních hodinách mi připadalo, že se jim zpěv opožďuje tak o čtvrt taktu za hudbou, později o půl, ale možná jsme měl už trochu narušené vnímání. Ale speciality jako "lážo-plážo" nebo jak se jmenovala ta griotka s pivem, to člověk nemá každý den.

Kolegyně Kurcvajlová by si na takovou akci zasloužila určitě lepší počasí. Sice oslavu přesunula z ledna na duben, ale mám pocit, že v původním termínu bylo tepleji.

Naštěstí v chalupě se topilo. Kdo si sedl na židli, byl čilý. Ti, na které vyšla pohovka, kazili zábavu hlasitým chrápáním.

Dárek balila kolegyně Studená. Motala se s tím prý celou předchozí noc. Vypadalo to, že půjde o dalekohled nebo hákovnici, ale byla z toho baterie.

Taky se s námi rozloučila kolegyně Brandejs. Musí chudinka znovu na Madeiru, přivézt mi ty brýle, co jsem si tam zapomněl na terase.

A když se vracíte z akce pozdě v noci, má to tu výhodu, že si můžete zkusit, jak se jezdí v Anglii.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 komentářů u „Trachtace

 1. Také jsem byl včera na oslavě.. Ti na židlích už unaveni alkoholem asi špatně viděli,spíš slyšeli-zřejmě jim hučelo v uších,nikdo nechrápal!!Láry fáry:Lážo-plážo je Klíďo-píďo, moc dobrounké to bylo..

 2. nechca jsi vymákl jednu moji neřest. Vždycky, když se vracím v noci domů, silnice liduprázdná a já mám tři minuty na to, po divokých serpentinách, kde je vidět hodně dopředu, zda něco nejede, abych se v duchu přenesla do Anglie a trochu si zvedla hladinku adrenalinu.

 3. V noci normálně tak, aby plná nebo přerušovaná čára lícovala s prostředním zrcátkem:-), někdy vlevo, vždycky lihu prosta:-). Tak jsme si vzpomněla, jak jsme jezdívali kdysi, to jsme si při jízdě na správné straně, vždycky na chvíli zhasli:-))

 4. 2Rowdy + 2Bára: Jojo, ani to nemusí být v noci. Vím o silničkách, kde jezdí 1-2 auta za hodinu či den. Levá pravá plná přerušovaná – všechno jedno, jen ten adrenalin!

 5. 2 Tajnej – ale Lážo-plážo je taky hezkej název, chtělo by to k němu vymyslet nějakej poblijón
  2 muris a spol. – o adrenalin snad ani nějak nejde, spíš se člověk dostane do neobvyklých míst :-))

 6. 2 Rowdy:Nevymýšlel bych poblijon, ale naopak něco dobrého, na každé ustálené slovní spojení jedno pitíčko: třesky plesky, hala bala, saky paky, cimpr campr, hogo fogo a hlavně techtle mechtle…Ty by chutnaly nejvíc. Kurcvajlová už něco vymyslí…

 7. Kolegyně Kurcvajlová asi nezná „Polibek lásky“ (Griotka s čajem a lehkým prskem třešňovice)… no možná ještěže tak, jinak by techtle rychle přerostly v ty mechtle a Grippeny by lítaly po obloze tak, že by zanechávaly za sebou kouřová srdce… Ale ta rána… ta rána… :))

 8. Jsem ráda, že se to povedlo. Ale na pořádný taneček nedošlo, ikdyž se hudebníci snažili (natož pak nějaké techtle mechtle). Jinak díky všem zúčastněným, bylo to příjemné zpestření a to byl účel.

 9. 2 Rowdy 2 Kurc.Ale urco brzy poletis,nerikej, ze se Ti na Madeire nelibilo…Nam se trachtace mooooooooooooc libila….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.