Takové to domácí stanování

šak víte…

Využili jsme letního výprodeje (proč všechny výprodeje probíhají, když sezóna ještě pořádně nezačala? Asi ftom bude nějakej háček) a koupili stan. Ne že bychom jich doma neměli dost, ale použitelný žádný. Ten co jsem si pořídil asi ve dvaadvaceti, ten už přece jen trochu podlážkou protéká. Ten, který si kdysi koupili mí rodiče a později jsem s ním jezdil na dovolenou, když bylo beruškám tak kolem čtyř let, by nám do letadla asi nevzali, protože by očekávali, že za ním budou následovat velbloudi, pes co umí počítat a ochočené blechy. No a ten nejnovější a nejmodernější lze postavit jen nahatý, bez tropika, které zřejmě Mladší zapomněla na nějaké pařbě.

Takže jsme koupili nový, krásný, petrolejový, třímístný a kopulový. (Pozor, nejspíš nesouvisí s kopulováním). Minulý týden jsme ho cvičně postavili, jestli něco nechybí, a pak zase lakomně sbalili.

V neděli Starší usoudila, že věc, která nás má chránit před rozmary Golfského proudu na velké podzimní dovolené, je třeba otestovat důkladněji, a to celonočním pobytem. Naše zahrada má sice daleko do irského vřesoviště, ale nedělní vítr – kromě teploty a vlhkosti – přibližně odpovídal našim představám západního atlantického pobřeží. Starší zvládla výstavbu sama a pak začala meditovat, jestli bude lepší karimatka obyčejná nebo samonafukovací (použila obě) a zda se přikrýt spacákem nebo peřinou (naštěstí zvítězila sportovnější varianta).

Takže vyjdu v pondělí na zahradu s hrnkem čaje, houskou a buchtou a mladá dáma se hrabe ze stanu. Vyměnili jsme pár ranních frází, stan se pohne – a ven se hrabe soused Pepřík Mladší!

No prostě ji přišel vzbudit před odchodem do práce, no co 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „Takové to domácí stanování

  1. Já teda nevím, ve stanu jsem dlela 3x v životě, poprvé coby dítě na Slovensku s mámou a tam jsem po týdnu zplesnivěla, podruhé u Rybníka Svět a kopulovat se tam nedalo, protože to rušilo okolní stanující. Potřetí v roce 81 v Dolné Strehové a tam jsme si s Danulkou řekly, že už NE! No a tak už ne:-)
    Lidem,kteří stanují dobrovolně a navíc o dovolené nezávidím a ani jim nerozumím a jsem ráda:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.