Zase vyvěsili vlajku se slonem

Černým na žlutém pozadí.

A má korunu. Není to ten siamský jako na lodi kapitána Flinta, co jí strhly Vlaštovky a Amazonky, ale i tak z něj vane ukrutná romantika.

Vyvěsil ji tam můj známý. Před pár lety koupil ostrov. Tvrdil, že pro své syny. Já myslím, že ne, že tam přebývá písmenko. Pro své sny. Ale to není podstatné.

Proč zrovna slon? No, má takové tlustokožčí jméno…

Není to ani fotbalista, ani zpěvák, nepodniká v biolihu ani jiných interesantních látkách, takže to není ostrov, spíš ostrůvek. Kolem se ale vlní stovky metrů té nejprůzračnější vody. Jiní za takovou jezdí tisíce kilometrů, já čtyři minuty na kole. Hloubka sedm metrů, kam až dosáhlo korečkové rypadlo.

Na ostrůvku sedávají připluvší nudisté (z jihozápadní strany) i textiláci (z ostatních směrů). V písku malinkaté zátočiny se válejí škeble. V některé je určitě perla, když ne velikosti holubího, tak aspoň mušího vejce. V hlubinách kolem ryjí do dna sumci velcí jak kánoe. Pokud je tedy nevystříleli magoři s bombami na zádech. Pro případ ztroskotání tu rostou břízy, aby se měl zoufalec na čem oběsit. Jen korály se sem zatím vysadit nepodařilo.

No a on teď vyvěšuje vlajku se slonem a dává cedule, že jde o soukromý majetek, kde jsou všichni slušní lidé vítáni. No není to paráda?

ostrov.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „Zase vyvěsili vlajku se slonem

  1. Takže to je nebo není ostrov?:-)) a co je korečkové rýpadlo?:-)),jinak je to paráda, tam se lidi chodí určitě koupat i v zimě:-)

  2. Měl by vyhlásit nezávislost na ČR a učinit z ostrova daňovej ráj. Hned bych si tam zaregistroval sídlo firmy – pod tou nejvyšší břízou!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.