Zavézt hnojem a zamedvědit

jednomyslně!

Po dokončení nedokončené dálnice se Pirknpurk stal průjezdní obcí, kudy se auta plouží přes zúžení, zvýšené prahy, přejeté kočky a jiné překážky vstříc kýženým čtyřem pruhům asfaltu. Ale vypadá to, že by mohlo být hůř, protože za humny má vyrůst logistické centrum, podhoubí všeho zla spotřební společnosti!

Takže se dnes sešlo několik rozhorlených občanů na schůzi, která by měla tomu hnusu udělat přítrž, povolit v obci pouze provoz koňských potahů a koloběžek bez zvonku a hlavně oznámit světu, že jsou zde znepokojení obyvatelé, ba i obyvatelky.

Nejprve v diskusi vystoupil místní starousedlík, který má tu smůlu, že bydlí rovnou u průtahu a v nejužším místě. O to víc se na to posilnil předem, bohužel to možná trochu omezilo jeho argumentovací schopnosti, takže byl vykázán ze sálu už po první citaci dámského nepárového orgánu.

Původní welmi kompromisní návrh na značku "Zákaz vjezdu nákladních automobilů" s dodatkovou tabulkou "Kromě dopravní obsluhy" neprošel – ostatně ta značka tam už dávno je a přesto se najdou tiráci, co jim stojí za to se na ni vykašlat. Návrh umístit ocelovou bránu těsně před obcí se taky neukázal nejchytřejší, protože v tom případě by řidič měl jen dvě možnosti – buď tři sta metrů couvat, nebo zabočit doprava na prašnou ulici za posledními domy a pak vtipně otočit na louce, která vůbec nevypadá podmáčeně. Naštěstí si někdo včas vzpomněl, jak z té louky tahali hasičskou stříkačku, takže se hledalo lepší řešení.

Nesměle jsem se pokusil prosadit s názorem, že tiráci nejezdí po třímetrových silnicích kvůli radosti z jízdy, ale proto, že nemají lepší cestu, a až ji mít budou (asi za rok a půl, staví se pilně), o Pirknpurk ani nezavadí. No, zůstal jsem osamocen.

A protože, jak říká můj oblíbený literární hrdina (kontrolní otázka: hádejte který!), " nerad se hádám a rád piju koňak", nechal jsem to tak.

Místní starousedlík se vrátil, zvýšil na nás všechny hlas, byl na něj zvýšen hlas a odešel, tentokrát definitivně.

Výsledkem je, že požadujeme po kvínkáslském magistrátu, aby z nás vyrobil skanzen a uzavřel a zneprůjezdnil silnici, po které nyní denně projede podle mého odhadu tak jedenapůl tisíce osobáků a pár náklaďáků k tomu. Ještě v prohlášení chybí požadavek na medvědí násadu, nějaký ten hnůj už se tady u posledního hospodařícího zemědělce najde 🙂

Opravdu cítím s těmi lidmi, co bydlí přímo u průtahu, ale když pan P. tvrdí, že původní silnice, obsahující pět výmolů na metr čtvereční, byla lepší než nová, opravená asi před rokem, nějak mi to jde ztuha.

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Zavézt hnojem a zamedvědit

  1. Mod., když takový vidím, jsem z nich vedle…
    Kam., no abych to upřesnil, starousedlík ho necitoval, ale bral si ho do úst, veřejně!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.