Všechno na druhý pokus

..

Zařizovat věci mimopracovní, do toho se mi nikdy moc nechce. Dnes jsem ale fabriku opustil už v poledne, jednak kvůli plánovanému odjezdu do hor, jednak kvůli zařízení pár věcí.

Přijdu do nejmenované banky, řekněme banky A, s papírem, kde mi oznamují prodej akcií z kupónové provatizace a že když ho předložím, peníze mi vyplatí v hotovosti nebo připíší na účet. V hale poradců je hafo poradců a žádný klient, nemusím čekat. Vybírám si pultík se dvěma mladými dámami.

Jedna je v zácviku ("to už jsem dělala"), druhá zacvičující ("tak já si zatím něco vyřídím"). Zacvičovaná kontroluje doklady, mlátí do čítače a dává mi k podpisu papír. "No dobře, ale já bych to chtěl na účet." "Aha, nic jste neříkal…" "Grrr…." No dobrá, je přivolána zacvičující a storno dokladu se povede, nemusím jít domů s kabelou plnou peněz 🙂

Mířím do banky B, kam si chci převést svá inkasa. Předkládám občanku a výpis z banky C, kde jsou všechny potřebné údaje. Slečna vytvoří tři papíry, dá mi je podepsat a praví "Tak a teď si na poště a v plynárnách a u outú a v krematoriu zařiďte, aby si to inkasovali z účtu u nás." "E? Snad jste inzerovali službu, že to všechno zařídíte za mě?" "Nee, to neee…" "Grrrrr…"

Do banky C je to jen pár kroků, potřebuji zrušit trvalý příkaz, abych si ho mohl dát do banky B. Asi jsem se ocitnul ve Středozemí, banka C má polední siestu. Grrr……

Potřebuju turistickou mapu, protože večer už budu, kde jsem nikdy nebyl. Mířím do svého oblíbeného knihkupectví. Trochu mě zarazilo jiné uspořádání interiéru, ale vešel jsem směle. Mapy jsou v prvním patře místo v přízemí a edice Klubu českých turistů reprezentovaná asi třemi kousky, z té přibližně stovky listů. Divím se a paní za pultem říká "no my jsme jiná firma, na Klokana zapomeňte…" Grrr, tak sem už nevkročím… Naštěstí co by doplivnul a zbytek se ušima dostrkal leží další knihkupectví, co majitele nezměnilo, a tam jsou všechny mapy tam co byly a v plném sortimentu.

Už jsem všechno zařídil a jedu domů, taxe teda ještě stavím na té poště, aby mi teda přehodili výhybku na to SIPO… "13. a 14. února pošta z technických důvodů zavřena, balíky si vyzvedněte na Hlavní…" Bodejť by ne, když padouch včera vykopl okénko… Megagrrrrr!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Všechno na druhý pokus

  1. a aproč nám pro ponaučení ty banky nejmenuješ? JInak, doufám, že ty akcie byly ČEZu, nakonec, kdo by teď prodával jiné akcie než ty ČEZu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.