Jenom se z tý práce nepo…

Úvaha imperativně-metabolická

Někdy dostávám i jiné příkazy než k likvidaci zvířeny. Většinou stačí říct "hm" a příkazce už ví na čem je, tedy že si zbytečně třepil hubu. Někdy předstírám hluchotu, někdy úžas a někdy demenci; to mi ale projde zřídka, jen pokud vidím přikazujícího méně než potřetí v životě.

Nepotento se z práce, to je docela zásadní pokyn. Dovedu si představit, že budu zadaný úkol plnit taxvědomitě, že nebudu mít čas doběhnout. To by ale bylo pokálení derivované, protože práce by nebyla subjektem znečištění přímo vyvolávajícím, nýbrž pouze umožňujícím překročení kritického bodu entropie systému "trávící ústrojí – oděv", označovaný tímto hovorovým výrazem

Abych se posmolil skutečně z práce, musela by nejprve projít mým zažívacím traktem. Vzhledem k jejímu převážně nehmotnému charakteru (nezůstává za mnou nic) by muselo nejdříve dojít k jejímu zhmotnění, jakési hodině S(i)ra(e)l. Stejně si ale nejsem jist, zda by se jednalo o substabci poživatelnou bez poškození rtů, dásní, jazyka, hltanu atd.

Práci lze samozřejmě zaměnit s médiem, s jejím nosičem. Konzumace celulózy pokud vím přináší spíše opačné problémy. Protože má práce není zpravidla publikována v denním tisku, nehrozila by mi otrava olovem. O účincích tonerů a inkoustů na dvanácterník jsem zatím nic nečetl, možná by se z toho dala udělat slušná impaktovaná publikace (na monografii by to asi nestačilo). Magnetická média rovnou vylučuji, polykat něco takového a pak chodit s pupkem trvale vytrčeným xeveru by mě nebavilo.

Tak vidíte. Takový jednoduchý pokyn a co vyvolá v hlavě prosťáčka za zmatek!

Příspěvek byl publikován v rubrice skoro jako život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Jenom se z tý práce nepo…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.