Hodina angličtiny

v zahradní restauraci

Berka mě dnes vzala sebou na poslední hodinu angličtiny se svým rodilým mlufčím, vzhledem k její výjimečnosti pořádanou v zahradní restauraci poblíž školy, kam dochází do pátého ročníku, a to už několik let. Zbytek třídy tvořily dvě maturantky, dvě dámy neurčitého věku a jeden starší pán. (Pán, ne chlap, protože bytost, která si na sebe vezme fialovou košili, se tak nazývat memůže. Kromě toho mě v tanečních učili, že džentlmen v restauraci smekne, byť by byla pod širým nebem, a to i sebeslušivější bejzbólku. Nějak se toho nemůžu zbavit.)

Protože témata z rodinného života jsou jistě jednou z hlavních konverzačních náplní a partneři do něj patří, byli jistě všichni zvědavi na toho exota, o kterém slyšeli tak neuvěřitelné věci, a taky jsem byl vystaven přímým dotazům 🙂

Hovořilo se mimo jiné o oblíbených vynálezech, a padaly tam takové věci jako deodorant nebo peroxid. Můžu se obejít bez obojího – první vytváří mylný dojem, že člověk nesmrdí, druhý prudce snižuje inteligenci poloviny populace. Můj nejoblíbenější vynález je kolo, existuje už pěkných pár tisíc let a zatím nikdo nepřišel s ničím lepším.

Pozřel jsem dvě piva a pak už byl konec hodiny, rozjeli jsme se bydlet. Doma čekalo další pozvání – z Mlžných Čech se nám na chvíli vrátila Mladší a shodou okolností měl kolem nás cestu Kapitán Junior s kamarádem, a přišli se zeptat, jak to bude s tím příštím týdnem, s dovolenou na Čočkopyské přehradě…

Už jsem si s nimi nedal. Mám dnes povolenu lehkou večeři nejpozději v 17 hodin (to jsem zanedbal), takže další konzumace moku by mohla znamenat, že mě jednak budou muset těch 30 metrů domů odnést, jednak že zítra bude laboratoř marně hledat stopy krve v mém alkoholu. A to bych paní primářku asi naštval, dává si se mnou takovou práci… Taxem se nacpal nezralými třešněmi (vzniklý kvas vyvolá pocit nasycení) a radši šel napsat aspoň příspěvek do blogu.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „Hodina angličtiny

  1. Tak vidím oč jsem zůstala ochuzena tím, že jsem několik let navštěvovala pouze 1. ročník jazykové školy v jazyce Německém! ke slovu deodorant v němčině jsem se takto nikdy nedopracovala! A jak mi to chybí!:-)

  2. Shodou okolností jsem měl včera v ruce fialové tričko a když jsem ho v kvelbu vytáhl ze stojanu, tak mi proletělo hlavou „To je pro nevyrovnané jedince“ a zasunul jsem ho zpátky.

  3. Kamno právě, že teď jak se míchají nejrůznějšími způsoby a mají tolik odstínů, tak už jsou i teplé barvy někdy studené a naopak, no a tak se stanem že i filajová může být teplá:-))
    btw jaktože jsi večer na netu??:-)

  4. Mod.,postřeh;-) No, to souvisí s tím závazkem veřejné služby v ošetřování člena rodiny (kočky) po dobu dovolené mé tehdejší bývalé přítelkyně S-polovičky a s tím související použití internetu;-)

    A filajlová jako teplá barva tak leda smíchaná více s červenou.

  5. No nevííím, když jsem se narodila, měla jsem prý fialové oči, ale studená fialová to teda byla určitě:-)) Nevím jestli to byl hnus, ale mnohp let mi to různé kočárkové nakukovačky připomínaly obdivně, ne zhnuseně:))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.