Réautobus

je dlouhý rébus pro mnoho osob.

Uživatel Roj předkládá rébusy svým uživatelkám nepravidelně, leč vytrvale. Já tak cílevědomý nejsem, takže předložím svým uživatelům svůj první, zato dlouhý:

„Zákon 137/2006 o veřejných zakázkách, § 58 Změny v kvalifikaci:

(1) Dojde-li do doby rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky k jakékoliv změně v kvalifikaci dodavatele, která by jinak znamenala nesplnění kvalifikace podle § 60, je dodavatel povinen nejpozději do 7 dnů tuto skutečnost veřejnému zadavateli písemně oznámit a současně předložit potřebné dokumenty prokazující splnění kvalifikace v plném rozsahu."

Tak nevím, kdo je vůl, jestli já nebo zákonodárce. Pokusím se o překlad do hověziny:

(1) Když se před porážkou býk stane volem, musí to hned vybučet a přitom dát kopyto na to, že je býkem!"

No a s tímhle materiálem teda pracujte!

Ano, to kouzelné slovíčko "jinak"…

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Réautobus

  1. No ano. Při čtení tohodle blábolu jsem si připadal jako Jirásek v Poslanecké sněmovně. První čtení, druhé čtení, potřetí čtení… a pořád Temno!

  2. Mně vyprávěl před 14ti dny jeden Adamův kamarád, že se zúčastnil výběrového řízení na stavbu scény pro nějaký film, skoro všechny podmnínky splňuje, akorát mu chybí něco, co jsem zapomněla, jak se jmenuje, no říkejme tomu třeba Pepa, což je řekněme jakási forma atestu. Říkal, že na Pepu čeká, ale neví, jestli to stihne, než bude to řízení uzavřeno. Pak taky říkal, že Pepu nemá ovšem nikdo z přihlášených a tak je docela zvědavý, jak to dopadne.
    Domnívám se, že v tomto případě, by do 7mi dni musel zadavateli sdělit, že ho získal, protože, že ho nemá, se vědělo už nazačátku:-)
    Jiná situce by ovšem byla, kdyby Pepu nazačátku měl a v průběhu toho řízení, o něj přišel, to by pak musel do 7mi dnů……:-)

  3. A představ si,že když jsem na 2. straně barikády, musím se rovněž prokousat haldou takovýchto krávovin. Pak to vezmu, přijdu za Tebou jakožto zadavatelem. Oba máme “správnou” tajenku. Jenom nám nějak k sobě nepasují …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..