Třetí fáze

Na konec prodlouženého víkendu nás přijela navštívit Berčina kamárádka ze Zimořeže. Nevím přesně, o čem se nejčastěji bavily moje vrstevnice v předporodním období. Možná o chlapech, šminkách nebo hadřících. Věřím tomu, že moje nejbližší kamarádky měly nějaká lepší témata. Zeptal jsem se na to Berky přímo – prý nejčastěji byla řeč o pařbách.

Ve fázi poporodní jako komunikační téma jasně převážilo potomstvo, péče o něj, výchova jeho, pokusy o výchovu choťů a světlá budoucnost celkově.

Teď už jsou oplégři poněkud větší, vesměs opustili rodné zdi, avšak do plození dalších generací moc chuti nejeví. Nejlepším konverzačním tématem jsou ale pořád živé bytosti, protože dovedou dělat přeqapivé věci, mít svoje požadavky a projevovat schopnosti. No a rozebírat sýkorky na zahradě, to není téma na dlouhé hovory, takže ve třetí fázi dochází na psy!

Vezmu-li to jako paralelu s dnešním výročím, před dvaceti lety bylo hlavní slušně přežít, trochu užít a nějak dožít. Pak to najednou prasklo a vzniklo něco nového, úžasného a nadějného. Chovalo se to jinak, než jsme předpokládali, dělalo to nejdřív obrovské pokroky, pak to začalo trpět dětskými nemocemi, následovala puberta… Teď už se zdá, že se o to nemusíme a nemůžeme starat, ale není to pravda. Pořád je svět plný drogových dealerů, obchodníků s opiem lidstva a vnucovačů úvěrů na cokoliv. Už jsme to zažili a měli bychom říct, že tahle cesta vede někam do bažin, kde se dá jít jen po úzké pěšince, podle pokynů těch, co vědí jak na to. Místo toho řešíme, který pes štěká hezčím hláskem nebo jak skončila nějaká kočka. Patří nám to, stárneme a senilníme. A ti mladší si to prostě budou asi muset zkusit na vlastní kůži.

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Třetí fáze

  1. A já sem se v pětašedesátém poblila v Prátru, ale ne z kolotočů, ze Znojemských okurek a Coca Coly, protože sem to oboje měla poprvé a bylo to moc dobré:-)

  2. No, hele, někdo se dává třeba na modelařinu, někdo rád zahrádkaří, někdo třeba zkoumá plíseň kaštanovou a je z toho skoro Nobelovka. To jsou věci! No a ti, co nic moc neuměj, ti se dávají na politické dráhy. Mno. A tak:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..