Nevykázaný

a nezodpovědný

Jsem trochu smutný. Vlastní nedbalostí jsem se vyřadil z davu, zkreslil statistiku, ošidil zdravotnictví o nemalou sumu a kdovíco ještě. Důsledky mohou být katastrofální.

Už předminulou sobotu mi nebylo zvlášť dobře, a to přesto, že jsme měli naplánováno mimořádně kulturní odpoledne – jednu výstavu a divadelní předstravení, proloženo gastronomickými zážitky v restauraci spojené s kinem.

Výstavu jsem ještě s kapesníkem na dýáchacích cestách prošel, večeři jsem už odmítl a spokojil se jen s dvěma čaji, a na divadlo za mne šel náhradník. Ještě večer jsme se vrátili domů, i když bylo v plánu přespat u známých a dopoledne vyrazit na kuželky (kuželky, ne bowling!).

Neděli jsem strávil ležmo, nikoliv však ve vzporu za rukama. V pondělí jsem se jel rozdělit o ty malé potvůrky se svými kolegy, aspoň na dvě hodinky, a pak spěchal zas na lůžko, kde jsme vydržel až do středy ráno. Berka brblala něco o rýmičce, ale něco k jídlu se v ledničce našlo. Zbylá půlka týdne už byla ve znamení pozvolného rozběhávání, završeného nedělním čtrnáctikilometrovým pochodem.

Dostal jsem se z toho, ale zcela nezodpovědně. Kolem závodní ordinace jsem projížděl závodním tempem s odvrácenou hlavou. Zamlčel jsem své ochoření před zdravotnickou statistikou a lehkomyslně způsobil možné podcenění epidemiologické situace. Nezaplatil jsem třicet korun za vyšetření praktickým lékařem, natož devadesát za totéž mimo pracovní dobu. Lékárně jsem nedal utržit za víc než jeden acylpyrin a nějaký ten celaskon. Zvýšil jsem spotřebu plynu, nepřepínaje v dopoledních hodinách topení na úsporný režim. Farmaceutické firmy nebudou moci na základě nepřesných údajů správně prognózovat další epidemické vlny, podcení situaci, přijdou o zisky a budou čelit žalobám za poškození zdraví ze strany neuspokojených pacientů. Jako první se položí Zentiva, ale strhne sebou další národní i nadnárodní firmy. V důsledku nedostatku léků bude zavřena většina nemocnic, ve zbylých se budou lékaři pokoušet léčit vykuřováním a pouštěním žilou. Ačkoliv se původně zdálo, že zdravotnictví bude ve světové finanční krizi ostrůvkem jistoty, moje nezodpovědné chování ho stáhne ke dnu a bude mít horší důsledky než nadměrné poskytování levných hypoték.

Až budete stát ve frontě na bylinky před jeskyní svého kmenového felčara, vzpomeňte si, čím to začalo!

Příspěvek byl publikován v rubrice skoro jako život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Nevykázaný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.