Oni do nás flákotou

my do nich bramborou.Kapitánovi nás pozvali ve čtvtek na flákotu, jemně naškrabanou do natírací konzistence (na topinky). Bohužel jsme to nemohli podložit česnekem, večer nás čekala ještě návštěva kina.
Pozvali jsme jsme je na oplátku na neděli, naškrábali brambory, vrazili do toho půl tuctu vajec, dali tam kmín, aby to mělo šmak, majoránku, aby to budilo dojem zakázaného, a česnek, protože přepálený tolik nesmrdí.
V pátek jsem šel nakupovat ježíška. Ne toho příštího, ale minulého, pro Starší. Sice chtěla lyže, ale to mi nějak nesedělo, takže jsem ji koupil kolo. Suchá silnice je u nás častěji než zasněžená a na běžky, co jsme kupovali asi před třemi roky, stejně ještě nevlezla.
Sobota byl den návštěvní. Nejdřív přijel kamarád Kožak a chtěl vidět, jak mám hodně shnilé nehty, že by si mě případně zařadil do nějaké studie. Vyšetření uzavřel tím, že jsem beznadějný případ, který už světovou vědu nemůže obohatit, protože se do roka rozpadnu na drobná vlákýnka.
Mezitím se nečekaně dostavil Zelený Trpaslík s Černou Skorošvagrovou; vidouce, že máme návštěvu, uchýlili se na chvíli do nejbližšího obchodu s nábytkem. Skorošvagrové jsme vyzkoušeli lyžáky Starší, Berčiny rukavice a moji zimní bundu a přesvědčili ji, že takto vybavena s námi může vyrazit na prodloužený víkend do Pradědohor. Z.T. byl nadšen.
V neděli jsme vyrazili do bazénu, ale s ohledem na počasí a pozdější otvírací hodinu dalo plavat jen jako na závodě Čubou do Hamburku. Po třičtvrtěhodině jsem do vzdal a zkusil jít poprvé do parní místnosti. Hororová sccéna: představte asi třicet nahých chlapů v temné místnosti, zamlžené jak u Baskervilů na dvorečku, zkroucených podél stěn, uprostřed několik zoufalců na stojáka. Radši jsem se ani neotáčel a potírnu rychle opustil.
Po bramborácích se zelím mám hutné sny i stolici. Dnes musím zjemnit trávení celozrnným chlebem, nenasyceným margarínem, suchým pomerančem a lehkou sušenkou na dobrou noc.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Oni do nás flákotou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.