Furt zima

a navíc pořád brzo tma, což kazí záběry.

Člověk se trochu sobotně prospí, lehce posnídá a vyrazí na procházku, tak kolem poledne. Na místo procházení je ale nutno dojet vozidlem. Po cestě ho zastaví hlídka VB se samopalem a vybere pokutu. Za narušení masopustního průvodu. Pak dorazí do procházkového prostoru, poslední kilometr po silnici s hluboce vyoranými sněžnými kolejemi, křížícími ty vlakové. Namaže klistrem, ale klouže to. Namaže červenostříbným, ten se utopí v tom klistru, ale klouže to trochu míň. Vezme to přes golfové hřiště, Tiger Woods tam hledá s lopatou míček v metrové závěji. Dá si bramborák Za řekou a vezme to kolem kravína k lesu. Hodinku do kopce, pak zase dolů. Poslední rozcestník se už těší na uřícené blázny v barevných trikotech, ale ještě si chvíli počká. Chcete-li ho mít na blogu, musíte na něj s bleskem. Ve vzduchu je pořád něco, padá to celý den, jen různě hustě a v různém skupenství. Občas něco žuchne ze stromu, nechtěl bych to mít za krkem.

Pak se jede zpátky, bílé bláto už shrnuli, masopust už se odstěhoval do stodoly a průjezd nikdo nehlídá. V Polabí prší a Cidlina prý vystoupila z břehů.

ukazatel.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice do rána toulám... a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Furt zima

  1. Ráno už je světlo v 7 a odpoledne určitě ještě v půl 6 a nikde v odhledu žádný sníh. Vodu mám ráda ve skupenství běžném a nebo pevném, třeba do drinku, v sypkém jedině s ledními medvědy:-)

  2. Měli samopal a chtěli jen pokutu?
    Já bych střílel :))))) pak bych si mohl vzít víc než pár stovek za pokutu.
    Vzal bych VŠECKO!!!
    BTW: Máš hodinky? I ty bych vzal ,-)

  3. R.jak v kterém, třeba v Mochitu, Ledové Margaritě, nebo Ciperosce, je to poměrně zásadní komponent, tedy v tom pevném:-), bez, by to bylo třeba jako V ěnečky bez grému!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.