Zemřu 7. března

neboť tak pravil Počítač!

Škoda, na prahu jara, lepší by byl pozdní listopad.

Na stránkách volny.cz mi nějak padl do oka odkaz, který sliboval, že mi vypočítá délku života (ne datum smrti, to by asi nebylo dost atraktivní). Člověk by toho neměl vědět moc dopředu, pak by se třeba do něčeho ani nepouštěl a bylo by to škoda… Ale tady nejde o náhodu ani o osud, který vám vyčte každá slušná kartářka i z torza levého chodidla, nýbrž o seriózní propočet, sestavený zajisté pilnými britskými vědci. Tak jsem šel do toho.

Psychologicky dobře zmáknuté, teprve po odpovědi na spoustu otázek se dozvíte, že máte poslat SMS (nepochybně placenou, nepíšou jak) a teprve po jejím odeslání zjistíte, že vlastně musíte odeslat ještě jednu (nejspíš ještě lépe placenou), ale kdo by nedal pár kaček za tak zásadní znalost, zejména když už musel vyplnit tolik údajů?

Za odměnu se dozvíte přesné datum své smrti. Rok neprozradím, abyste se netěšili, ale v kombinaci se stránkami ministerstva práce a sociálních věcí mi vychází, že prací už musím strávit menší polovinu toho zbytku, no není to dobrá zpráva?

Taky vám řeknou, co máte a nemáte jíst, abyste svůj skon odvrátili, eventuálně přivrátili. Mezi doporučenými jsem našel exotické potraviny jako "Ezechiel chleba" nebo "šťáva wionogron", podivné bastardy jako "králík treska", dále "Křupavý ovesná mouka", "slotkie brambory" a "brusinkový džus kari". Nedoporučeno mám třeba "hlemýžď" (zkusil jsem dvakrát v životě, už nemusím), "želva zmrzlina" (neviděl jsem ani v Itálii), "niva olej ze semen bavlny" (plesnivý olej?), "Karambola" (to na zahrádce nemáme), "Jetel Coca-Cola" (máme jen obyčejný bílý, a zaléváme ho jen vodou) a "soda kečup" (protlak s bublinkama?). Uložili mi chodit po schodech aspoň dvacetkrát týdně (snad bude stačit do prvného patra do ložnice, to už mám 7x v suchu), nekouřit (no problem, ale vždyť to jsem jim přece psal…) a hořkou čokoládu (tak aspoň že nějakou). Jinak mi neuložili žádná jiná tělesná cvičení, mrskání se důtkami namočenými ve slané vodě ani pravidelný sex – ale ani nezakázali 🙂

Odkaz nedám, radši to po mně nezkoušejte, ještě byste tomu mohli začít věřit…

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Zemřu 7. března

 1. Došla jsem až k textu: Váš výsledek je znepokojivý…A to jsem ani neodeslala SMS á 99,-Kč :-))

 2. G., ještě jich snad několik bude 🙂
  @teo, MDŽ neMDŽ, hlavně že uslyším o Hromnicích skřivánka vrznout!
  Mod., pravidleně nepravidelný 🙂
  Br., smrt je znepokojivá ve velkém procentu případů…
  Al., a to jsem si ještě něco nechal pro sebe 🙂 ale ten pavouk mi nešel spustit 🙁

 3. Joo, to je kravina jak mraky. Budeš se divit, až ti přijde výpis… jedna sms za tuším 49Kč nebo tak nějak, ono se to dá poznat, poslední dvojčíslí je cena;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.