Vrčilové všech zemí, spojte se!

Ale potichu!

Znáte to, nebo možné ne, ale já vám to vylíčím: je krásné slunečné nedělní ráno, asi jako to dnešní. Kos provozuje svoje árie přímo nad vaší hlavou, v korýtku se koupe zvonek a vzdech létá pápěří z černých topolů. Nakrájíte si trochu sýra, pár plátek šunky, zbytek klobásy včera grilované a navrch kousek nepečené buchty z tvarohu, ovoce a bebesušenek. Rozložíte si to všechno do stínu ořešáku a donesete půllitr čaje. Otevřete ústa a nesete k nim první sousto. A najednou VRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR……

Zdrojem není pes, naštvaná partnerka ani kolovrátek. Je to soused, který právě vyrazil na svoji latifundii. I když má plácek jak nic, nechtělo se mu tahat a elektrickým kabelem a pořídil si sekačku benzínovou, magor.

Ptáci sice uletěli, ale pokud máte na ptáky dobrou paměť, můžete si pořád aspoň představovat, že tam jsou. Sluníčko sekačka nezaplaší a na odvetlé topoly je taky krátká, ale už to nějak není ono. Nasnídáte se a sekačka zmlkne s posledním soustem. Výborně, teď nastane ta pohoda.

Synchronně ale nastartoval svůj pekelný stroj soused o dvě zahrady dál. Kdyby se aspoň býval přidal ve stejném čase, ale on se evidentně chce pochlubit svým novým strojem a jeho výkonem. Po něm jsou tu ještě další a další, naštěstí vzdálenější, ale sekačkový zvukový smog je všude.

Je to vlastně logické. Proč se ten kos předtím tolik snažil? Říkal tím přece: tady je moje, opovažte mi sem vlézt, jinak bude peří lítat. tady si chráním svoje hnízdo, svoji samičku a svůj žížalový trávník! No a ti ženci vlastně nedělají nic jiného. Jen netuší, že jsou obětí hlubokých instinktů. Vlastně co oni, já jsem jejich obětí!

Když už chce ta střelená EU něco regulovat, ať vyhradí čas pro provoz benzínových sekaček. Ať majitelé spojí své síly a sekají třeba v úterý od 15 do 17. Po zbytek týdne provoz přísně zakázán, přestupníci musí za trest napsat stokrát NEBUDU KUPOVAT ANI PĚSTOVAT KŘIVÉ OKURKY! a nechat si to podepsat panem Špidlou.

Na ptáky jste už zapomněli a slunce začíná pražit, místo aby hřálo. Ale pořád je pohoda, svěží zeleň okolo. Blíží se poledne a sousedi začínají na zahradách cinkat příbory. Sousedky vynášejí lahváče z ledniček a vaří zelí. Prostírá se pod stromy a markýzami, sliny se sbíhají na knedlíky a sviní maso.

Nejvyšší čas zapnout cirkulárku a pořezat trochu dřeva na zimu!

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „Vrčilové všech zemí, spojte se!

 1. Petice! Chce to petici!Zrovna tento týden jsem slyšela, že Váš vyšší úřad projednává ročně 20-30 petic, ta poslední je za zákaz častého sekání trávy,protože ta pak žloute, protipetice je pak pro zákaz zákazu sekání trávy. Taky jste měli petici za výměnu moc malých kostek na náměstí, protože do nich ženám zapadávají podpatky!
  Norma EU na vzhlede zeleniny už neplatí, dodržuje se v rámci petice už jen u Vás:-))

 2. Mod., ledník má pravdu! Na petice je škoda papíru, právě proto, že si hned někdo vymyslí antipetici…
  G., v případě grilování mi vadí cizí přičmoudliny, nasávané na naši zahradu.
  Kam., tak mají sedět u noutbůku, hrát si a nezlobit!

 3. Evidentně jedna z výhod panelákového bydlení – absence sekaček :-))

  Jsou místa, kde se i sousedi dohodnou na nedělním nesekání – a bez petice. Třeba se to časem poštěstí i u vás…

 4. nominkudomluvit se dá určitě všechno, já bydlela svého času na hornickém sídlišti a tam se dohodlo, že popeláři budou jezdit mezi 16-18 hodinou, aby nebudili horníky spící před vstáváním ve 4 ráno, případně horníky spící po noční po 6té ráno 🙂

 5. Tak tam u nás,v dobách pravěku, omezili sekání trávy v SO a NE nějakou místní vyhláškou, či co. Tyto dny měli velice oblíbené (na sekání) lufťáci- Pražáci a místní to štvalo, vůbec se jim nedivím. Bylo to pod pokutou a ne zanedbatelnou. A byl klid. Starosta byl zvolen i na další období…

 6. U nás se v neděli sekat nesmí.Brousit lodě však nikdo nezakázal.-))A petice proti ůkočičím hlavám"? Podepíšu ihned.Kvůli nim už vůbec nenosím vysoký kramfleky.-((

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.