Montáž smrtelné postele

..

Poslední dobou se ze spacího zařízení linuly podivné zvuky, když jsem uléhal nebo se převracel…Některá péra už to vzdala a vytvořila v posteli mírnou proláklinu. Berčina půlka je pořád jako nová, což lze snadno vysvětlit rozdíly v tonáži. Zato se jí povedlo – asi před měsícem – poněkud přiškvařit čalounění čela lampičkou. Požár sice nevznikl, ale zasmrdělo to..

Situace dozrála k radikálnímu řešení. Probrouzdali jsme internet, prošli několik obchodů, zamítli všechny polstrované hrůzy a vybrali jednu krásnou, celodřevěnou. Jmenuje se Laura, rodem z Čech, rasy bukové.

Což postel, to je jen nosná konstrukce, důležitější je ale matrace. Obchody internetové i kamenné nabízejí přehršel různých pěn, pomalých a rychlých, studených a horkých, latexů, sendvičů, snad i baget, gdo se ftom má vyznat. Nakonec jsme usoudili, že není nad pružiny, i když je to pro výrobce zřejmě popelka. Ještěže si dnes v obchodě můžete výrobek, ve kterém strávíte třetinu života, i vyzkoušet a ani se nemusíte zout!

Pár dní čekání, a už je tu esemeska, že si mám pro Lauru štandopéde dojet. Obchod samozřejmě nabízí i odvoz, ale máme svoji hrdost a auto, o kterém si myslíme, že je velké… Nakonec odjela ze skladu Berka jen s postelí a volantem přiraženým khrudníku, zatímco já si s matracemi ještě povídal půlhodinku na dvoře. Vynosili jsme díly na místo určení, ale montáž musí ofšem ještě jeden den, ještě jednu noc počkat…

Demontáž je dílem chvíle, jen přijít na to, které šrouby povolovat a které můžou zůstat. Z téhle místnosti jsme nedávno odstranili tři kusy zbytečného nábytku, a tak je tu najednou místa…

Složit všechno tak jak má být je napohled jednoduché, ale stručný návod jednak nepopisuje všechny kroky v optimálním pořadí, jednak je velmi didaktický, neboť nechává samozvanému montérovi dost prostoru k uvažování, jak který díl ke kterému vlastně přiložit. Některé detaily, například orientaci roštu, jsem tak zvládl hned na třetí pokus: první – nahodile zvolený postup – jsem hned v zárodku zaměnil na základě logické úvahy na postup nesprávný a až následně po konfrontaci s nepadnoucími rozměry opravil na postup původní. Při manipulaci s díly jsem si musel vzpomenout na letošní balkánskou dovolenou, kdy jsem v černohorské salaši prošlápl v salaši postavené Švýcary za americké peníze postel své české kamarádky… No neměli tam ty qalitní tuzemské matrace!

Je dokonáno a může se jít spát.

smrpos.jpg

Co mě trochu zneklidňuje, je propočet mého věku při další obměně. Předchozí lehací nábytek byl v téměř každodenním používání asi 24 let. Pokud se freqence obměny nezvýší, připadne konec další periody na dobu, kdy budu podle Českého statistického úřadu přetahovat průměrnou naději na dožití asi o čtyři roky.

Zbývá doufat, že jsem nadprůměrný a že důchod hodí aspoň na nové matrace!

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Montáž smrtelné postele

  1. Hezká postel a matrace vypadá pěkně vysoká. Kupovala jsem matrace loni, svolila jsem pružinové, jedna tuším za 3700,- no je to lepší než předtím, ale mohlo by to být ještě lepší …

  2. krasna postylka, mam podobnou, pouze jedna chyba, pulka uz je nejaky cas neobyvana, nepustím tak jen tak nekoho 🙂
    tak at se pekne spinka a i to ostatni pekne:-)

  3. A budeš tu postel natírat k okolnímu designu? ;o) btw, vy spíte bez polštářů? to bych si musela každé ráno přežehlovat obličej 😀

  4. No jo, ale jaka je tohlesmrtelna postel? Cekala jsem, ze sis objednal, sestavil, lehnul a umrel. A zatim jeste musis takovych let cekat… ;o)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.