Zaletňování

je opak zazimování

Dalo by se to označit i jako odzazimovávání, ale to nezní tak hezky a teple.

Udeřilo jaro, vzhůru do zaletňování!

Začal jsem zaletňováním lyží. U běžek je třeba odstranit nánosy červeného vosku, u sjezdovek lehce zabrousit rez na hranách. Vykartáčovat futrály a namontovat na stěnu věšák na hůlky vlastní konstrukce, s osmi háčky, z toho poslední na hůlky nepotřebné a nepárové. Vysušit lyžáky a uložit vysoko do skříně.

Zaletnit kolo – odstranit přemrzlé brzdové špalky, promazat řetěz a přehazovačku. Opláchnout zbytky soli z rámu a ráfků. Vyměnit vybité baterky v blikačkách. Dát sedlo výš (nehrozí už pád na náledí).

Zaletnit krmítko – přestat doplňovat. Koukejte už zase začít sbírat škodlivý hmyz, havěti nebeská! Zajímavé, že tlačenice na slunečnice je přes teplé počasí větší než při sněhové pokrývce. Snad bych tam měl nasypat něco s vitamínem C. Může mít vrabec chřipku?

Zaletnit auto Ferdu – není potřeba, protože nebylo ani zazimováno. Zůstaly na něm letní gumy a používalo se jen na místní pojížďky při suché silnici.

Díky tomu může zaletnění auta Káji ještě počkat, pro případ, že by ještě napadlo.

Zaletnit ložnici – vyměnit peří za prošívanou deku. Ano, spíme pod takovýmito archaickými předměty. A alergií netrpíme, protože náš imunitní systém má co na práci a nemá čas myslet na blbosti.

Zaletnit obuv – nahradit zimní boty teniskami. Počkám ještě na první jarní den, abych se necoural v teniskách, když je úředně zima.

Upevnit markýzu proti úpalu – no, to je zatím trochu předčasné.

Zaletnit čas – posunout budíka o hodinu vpřed. To udělám až synchronizovaně se zbytkem světa.

Zaletnit hlavu – dát si odborně zkrátit vlas, s vousem totéž neodborně vlastnoručně. A že bych si i ostříhal nehty?

Ještě by bylo potřeba zaletnit některé vztahy, ale s těmi to jde hůř než s předměty.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Zaletňování

  1. Ehm, jak se zaletňuje vztah? Pověsí se na hřebík do kůlny nebo se z ráfku opláchne sůl a vymění se baterie v blikačce? ;o)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.