Jaká horečka?

Vánoce, Silvestr, Velikonoce a jubileum za tři a půl hodiny

Prý panuje nějaká nákupní horečka či co, všichni blázní a jezdí po nákupech, někteří až za hranice, případně za malou louži na výprodeje do Londýna. Asi to bude pravda, freqence na silnicích je horší, než kdyby připadly Dušičky na první den prázdnin, ale nějak tomu nerozumím, proč.

V pátek jsem vyrazil z práce před pátou hodinou a obešel několik krámů. Ve všech těch malých bylo prázdno a přijali mě vlídně, pohovořili a doporučili. Dokonce jsem byl v jednom, který v pět zavírá, což netuše jsem proklouzl za chlapem s rudlíkem, naloženým zbožím. Jsa povahy plaché, normálně by mě aninenapadlo lézt někam po zavírací hodině. Přesto jsem koupil to, co jsem potřeboval, ba i něco navíc. Do šesté, což je v Kvínskáslu hodina, po které potkáš na ulici jen studenty měnící lokál a pár prašivých psů, jsem obešel ještě několik drobných provozoven. Pak už všude definitivně zavřeli a musel jsem se přesunout na periférii, slynoucí bohatým večerním, ba i nočním šopinkovým životem. Dokupil jsem do vozidla zbývající předem vymyšlené, ale i náhodně střetnuté předměty, do čehož zahrnuji i otep raket a nové svíčky. Dokonce jsem i potěžkal několik stromků, jejich ceny však nápadně připomínaly drahotu.

O půl osmé jsem už všechno strkal do připravených skrýší. Jedna z nich je tak důmyslná, že snad jen díky velikosti předmětu v ní skrytého ji snad nezapomenu na Štědrý den vyprázdnit.

Pak jsem doplnil kalorie i tekutiny a sedl k počítači za účelem výroby poukazu, hlavního dárkového předmětu pro nadcházející jubileum mého taťky. Nejsem žádný @teo ani teo, ale snad se mi povedl…

Nakonec jsme ještě mrkl do šuplíku, pomlázka tam ještě pořád leží. Sice si každý rok pletu čerstvou, ale co kdyby nebyl čas…
Takže vánoční shánění mi zabralo stejnou dobu, jako předminulý týden dovezení, pořezání, naštípání a srovnání jednoho metru dřeva (tento limit zahrnuje i vytažení hajného z postele a čekání, až si natáhne něco na podvlíkačky). Cukroví tentokrát kompletně obstarala Berka se Starší a mně nenechali ani kroutit rohlíčky… ale zato jsem si pěkně zabušil do vlašáků.

Co je pořád s těmi Vánocemi, tak šup šup!

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Jaká horečka?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *