Vakcína SPUTNIK

a její následovníci

Ruští vědci vyvinuli vakcínu SPUTNIK. Podle agentury Potrefená husa funguje poněkud mechanicky, očkovaní se o pocitech z očkování vyjadřují upejpavě až pípavě.

Zaručené zprávy z jiných blogů praví, že pro domácí mazlíčky bude určena speciální vakcína LAJKA. Bohužel se dá očekávat, že zvířátka se z očkovacích středisek k majitelům už nevrátí, dokud nebude připravena vylepšená varianta STRELKA.

Pro širší nasazení prý hrdí nástupci Medělejeva a Lysenka připravili vakcínu JURIJ. Má velmi silný účinek, bohužel jen krátkodobý – asi jednu hodinu. Očkovaný by se navíc měl doživotně vyvarovat letu proudovými letadly.

Trochu bezpečnější je pokročilejší vakcína GERMAN, ale i ta má velmi omezenou trvanlivost. S tímto nedostatkem se vyrovnává až varianta VALERIJ, která chrání více než rok. Jejím vedlejším účinkem na očkovance je to, že mají tendenci odrážet se od stěn i stropu a jejich venkovní pobyt je možný pouze na laně, jinak hrozí jejich nenávratné odloučení a zmizení.

Příspěvek byl publikován v rubrice skoro jako život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Vakcína SPUTNIK

 1. Půvabné! 🙂 Vedlejších účinků varianty Valerij by jistě šlo nějak účelně hospodářsky využít – minimálně na podporu výroby lan by to mohlo zafungovat perfektně 🙂

 2. Já dávám přednost vakcíně VALENTINA VLADIMIROVNA. Není sice ani moc účinná ani finančně (ostatně ani jinak) atraktivní, ale zato… No, právě si nemůžu na nic vzpomenout.

  • Pro export do zemí bývalého východního bloku bude ovšem určena výhradně vakcína VLADIMIR. Působení střednědobé, malý nežádoucí účinek – způsobuje prodlouženou výslovnost samohlásky É.

 3. Pevně věřím, že mnoho mých oblíbených by mi tu poslední variantu rádi aplikovali a ještě raději by mi mávali na cestu orbitální družicí.
  Nevím, zda si takový hazard mohu dovolit a hlavně, udělat jim takovou radost ??

 4. Článek jak z Twitteru… 🙂
  Sám nevím, co si o Sputniku myslet. Ale kamarádka farmaceutka potvrdila to, co už se řeklo jinde: Ruským vědcům se dá věřit. Ruští vědci patří k nejlepším.
  Nedá se ale moc ruské administrativě a ruským politikům…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.