Vytřeli se mnou

ne však podlahu

Kolegyně Volná si to v práci moc neužila – týden po nástupu do práce s fungl novým kyčelním kloubem si pořídila kovida a ten s ní fláknul. Pobyl jsem u ní sice jen pár minut, účel – strčit si oběd do mikrovlnky, ale šéfka nám všem rezolutně nařídila karanténu, respirátory, skafandry třídy Volný výstup do vesmíru a po telefonu jen šeptat. Kolegyně Smrčková zůstala se svými distančními dětmi doma.

Skafandr mě nebaví, proto jsem jen vylepil na dveře výstažnou ceduli „Nevstupovat, vstupuje samo! Karanténa, gangréna a záděra. Volejte 4889 nebo pod oknem!“ a jsa bez ochrany, volně dýši. Za tělesnou potřebou docházím riskantně nesterilně na místa k tomu určená. Vykonávat do petky od Braníku by se mi trochu eklovalo, byť by to mělo jemný erotický nádech samohany.

Přesto jsem mírně podezříval sám sebe z bacilonosičství a o víkendu si cvičně změřil teplotu. Subjektivně mi připadalo, že se mi zvýšila. Přístroj ale ukázal normální hodnoty, na vině pocitu byla zvýšená konzumace rumu Republika bez ředění a protřepávání.

Úkon provedla osobně naše vrchní dáma hygienická. Kdybych nectil (aspoň někdy) zásadu, že při vstupu dámy džentlmen povstane, nemusel bych se ani zvedat ze židle.

Vytřela mě citlivě. Nevypustil jsem kaviár ani obyčejné jikry, ale jen hlen. Na chlebíčky nepoužitelné. Pochválila mě, že jsem si počínal statečně a neucuknul. Já si totiž vzpomněl na Švejka, který při zavádění hadičky pro klystýr říkal něco jako „Nešetři mě, bratře, pamatuj, že na tom záleží osud monarchie!“

Až mi v laboratoři spočítají breberky z nosu, dám světu vědět.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Vytřeli se mnou

  1. Zrovna dnes jsem v práci dostávala školení ohledně rumu Republika a alkoholu obecně, že to prý je ta moje chyba, že jsem pořádně nedesinfikovala a nerozpouštěla hlen. proto prý se mi to tak vleklo – tak myslím, že na to jdeš správně odborně a vše dobře dopadne 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.