Co je funkční?

Funkční prádlo – funkční potraviny – funkční cokoliv

Když si zajdete do jakékoliv lepší prodejny sportovního oblečení, nabídnou vám takzvané funkční prádlo. Vyznačuje se vylepšenými vlastnostmi pro odvod potu při zachování izolační schopnosti. To bych ještě pochopil, je prostě lepší a nikdo netvrdí, že moje staré trenky jsou nefunkční, jen se na nich prostě časem vzadu objeví hnědý pruh, zatímco moderní materiály tuto substanci rovnoměrně rozvedou do všech záhybů.

Teď jsem ale narazil na pojem “funkční potraviny”. Jsou to prý ty, které mají kromě výživové hodnoty zároveň pozitivní vliv na zdraví konzumenta. Pěkná blbost, na moje zdraví má nejlepší vliv dobře uvařené uzené koleno, protože ho sním s chutí.

Co čekat dál? Možná někdo vynalezne třeba funkční pyžamo. Kromě toho, že v něm bude možné spát, bude vás ve spánku lehce masírovat. Speciální modely pak povzbudí sexuální apetenci, S-M modely budou mít podšívku z ostnáče.

Pro studenty by byly dobré funkční učebnice. Kromě vlastní učební látky (fuj, to je taky ňúspíč, i když staršího data) se v nich bude objevovat, ve které hospodě se spolužáci večer sejdou. Popravdě řečeno, internet už takhle funguje – Mladší píše referáty zásadně internetovou kompilací a přitom stihne konverzovat na ICQ.

Dal by se takhle představit třeba ještě funkční míč (při kopnutí do něj se vynaložená energie koncentruje a lze ji využít k uvaření kafe), fukční trávník (inteligentní tráva spouští alarm, pokud přes ní prochází v noci darebák) nebo třeba funkční zrcadlo (nejen že se leskne, ale poradí při výběru oblečení).

To všechno bych klidně oželel, kdyby tady byla naděje na FUNKČNÍ VLÁDU.

Příspěvek byl publikován v rubrice ňúspíč a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Co je funkční?

  1. Aha, ty asi čteš návody a popisky ke zboží:-), tak to já nedělám a funkční je pro mne tedy jako za starých časů to, co funguje a to ostatní je nefunkční. Jo a ty trenky si musíš prostě měnit každý den, když to neuděláš, zůstanou sice funkční, ale hnusné:-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *