Konec jedné etapy

Na internet jsem se poprvé připojil někdy v únoru 1997.

Příští měsíc jsem se vrhl na HTML a založil si první webovou stránku Od té doby se elektronickým světem potácím bez náznaků dalšího zlepšení.

Můj první poskytovatel byla společnost CZCOM. Té se ještě platilo 525 Kč měsíčně za samotné připojení, posléze byl tenhle poplatek zrušen. Donedávna mi ještě chodily maily na doménu czcom.cz. Protože mě ale výhradně upozorňovaly na to, co všechno si můžu dát zvětšit (přičemž některé z těch orgánů snad ani nemám), požádal jsem o zrušení téhle nejstarší adresy.

Tu firmu pak spolkla jiná, a to Worldonline. Z té doby mám a používám adresu, která má za zavináčem wo.cz. Jednoduché, ale do telefonu se to špatně vysvětluje.

No a Wordonline, i když se tvářila hrozně světácky, byla sama sežrána firmou Tiscali. Ta poskytuje bonusové body za surfování. Ty mi přestaly naskakovat před rokem a půl, kdy už mi došla trpělivost čekat na to, až se telekominíkům uráčí zřídit u nás ADSL, a objednal si wifinu.

No a asi před měsícem mi to došlo, že u Tiscali mám nějaké bonusy za ty desetitisíce, co jsem prosurfoval (no, spíš moje berušky, zejména Mladší), i když, pravda, ty šly do telekomína. Takže jsem se přihlásil na své konto, kouknul se, co se nabízí. Kšiltovky nenosím, růžový nafukovací balón taky není to pravé a z VHS a DVD filmů bych si stejně nevybral. Objednal jsem angličtinu The Royal Family a za zbytek telefonní X-kartu. Takže telekomunisti mi znárodní nakonec i kus toho bonusu.

Dnes jsem si vyzvednul obálku s cédéčky a kartou. Mladší pravila "Ty si chceš povídat s Dajánou?", zatímco starší prohodila něco jako "Tak to si můžeš pokecat s královnou". Dal jsem jim za to bouchat bublinky z obalu.

Tím se mi definitivně uzavřela epocha telekombajnistického surfování.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Konec jedné etapy

  1. Elévještě asi dlouho budu. Internet mám od posledních Vánoc/dal jsem si ježíška/. Než jsem se přidal k Vám, neměl problémy, otevřel jsem, co otevřít šlo, četl jsem, čemu jsem rozuměl. Tady to bylo taky ze začátku bez problémů. Pak nové šablony, neumím, než jsem přišel na to, že se to dá vzít. Pak avatar, no s pomocí kámošů zde /Laura/ mám i to. A je zde fajn. Hezký večer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *