Na jméně záleží

Ne každé jméno musí být nomen omen, ale když si můžete vybrat…

Chodili byste nakupovat třeba svíčkovou k řezníku Mrkvičkovi? Snad ano, ale třeba od Kudláka chutná určitě lépe. Řezník může být i Mrázek, má dlouho čerstvé zboží. Pokud se ale jmenuje Moucha, doporučuji maso před kuchyňskou úpravou oprat a zbavit vajíček.

Je velmi poetické, když se hajný jmenuje Daněk nebo Bříza. Trochu méně poetická, ale praktická jsou jména jako Krmítko nebo Rybníček. Ideální ale není Zajíc ani Kňour, znáte ty záměny při honech.

Máte-li právního poradce Křiváka nebo Cigánka, raději uvažujte o jeho výměně. Najměte si raději Sehnala nebo Zastoupila.

Voják jménem Maršál, který je desátníkem, má rozhodně na víc.

Můj bývalý šéf Horák měl podřízeného Horáčka. A tak mají vypadat vztahy na pracovišti!

Znám chirurga dr. Řezáče. Jsem ale rád, že jsem tu známost nemusel zužitkovat.

Taky jsem kdysi komunikoval s panem Lehkoživem. Uchytil se adekvátně, pracoval na Ministerstvu financí.

Rozhodně bych se bál v autě s řidiči Šmejkalem nebo Neustálem. Možná ještě tak s Kroutilem nebo spíš s Dorazilem.

A nedoporučoval bych jet třeba na dovolenou do penziónu rodiny Jebavých. Může se vám stát, že nezbyde čas na procházky.

Příspěvek byl publikován v rubrice skoro jako život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 komentářů u „Na jméně záleží

  1. Před mnoha lety na vojně. Dávno jsem zapomněl, jak se jmenovali moji přímí nadřízeni až po velitele pluku. Proviantního náčelníka si pamatují všichni. Jmenoval se Lakomý a byl. Hezký večer

  2. Známý porodník a gynekolog MUDr. Karel Šuk a také Václav Větvička, ředitel Botanické zahrady v Praze…..

  3. Mohu přihodit gynekologa Šoustala a v týdnu nám televize předvedla mluvčího Zapotila, bohužel už nevím za jaký spolek. A rozhodně bych nechtěla služebního řidiče Vozihnoje (toho měli kdysi na MNV).

  4. máš štěstí, že tam nefiguruje moje příjmení!! 🙂 btw – mám doktora Smělíka…. zatím se ale osmělil jenom do výše kolen…

  5. No nevím, jak je to s tímŠoustalem, ale jště kdysi v práci jsem znala živou jednu paní, která by nahlas neřekla ani něco jako “zadek” a ta šla do Vojenské nemocnice za doktorem, který se jmenuje Šourek a jak z toho byla týden vyřízená, že musí říct nahlas Šourek, tak na té klinice řekla během hodiny asi 150x Šoustal, ale nikdo ho neznal:-))), pochopil to až nakonec vrátný, když už odcházela s nepořízenou domů:-))
    Můj gynekolog se jmenuje Svoboda:-))))

  6. Na Šoustala přísahám! V našem maloměstě je velmi populární. Obzvlášť poté, co se oženil a vzal si jméno své manželky. Je to pravda, ať se propadnu do západního Neměcka! ;))

  7. Ta paní z Kooperativy, které jsem hlásila poškození stavebních součástí domu před 6ti týdny a ani mi zatím neodpověděla, se jmenuje Hana PILNÁ, takže mám štěstí, kdyby se jmenovala LÍNÁ, možná bych čekala 6 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.