Za měsíc to bude!

Všchni to tvrdí, ale moc jsem jim nevěřil. Tak jsem se vydal na inspekční cestu.

Potřeboval jsem trochu provětrat hlavu, protáhnout svaly, taky ukončit sezónu a zároveň se přesvědčit o tom, že ještě před Vánoci se dostanu do Prahy rychleji, bez kolon a objížděk. A taky vyzkoušet něco z nového vybavení. Vyrazil jsem po obědě a udělal pár fotek, na které se můžete podívat tady. No nic moc, bylo dnes trochu moc mlhavo.

Začal jsem od konce, kde to ještě na rychlé zprovoznění moc nevypadá, ale hlavně díky tomu, že tu před velmi krátkou dobou začali stavět most a další přípojku ve východním směru. Dál už je většinou definitivní povrch, malují se čáry a dokončují svodidla a okolí.

Tenhle úsek je moc hezký, po nudné polabské rovině vstupuje do mírných kopečků a lesů, vede kolem rybníků. Ale co ta ubohá zvěře, jak by řekl můj oblíbený hrdina Eskymo Welzl.

Všude se hemžili ramenáči v pestrých vestách a dívali se vesměs netečně, výjimečně nevrle. Pro případ, že by je zneklidnila moje přítomnost, jsem měl připravenou větu asi tohoto znění: "Vydal jsem se na tuhle akcičku, abych si udělal pár supr fotešek do mýho kůl bložínku, volové!" Nevím, jestli by rozumněli, ale věřím, že po jejím vyřčení by mne pustili a odstoupili s nelíčenou hrůzou.

No, nechali mě projiždět. Sbíhat se začali až v okamžiku, kdy jsem se chystal vylézt na střechu finišéru, abych měl lepší úhel záběru. Ale byl jsem rychlejší :-).

Kromě bílých pracantů se tam vyskytovala ještě sorta lidí poněkud temnějších a přátelštějších. Vesměs vysazovali stromky a volali na mě "Ujo, vyfoťťe ma!" (zajímavé, ve slovenštině mohou být dvě Ť za sebou, co na to buteo?) nebo "Němátě kolo na predaj?" To jsem radši zrychlil, protože nevím, jak by si ten prodej představovali.

Musím uznat, že využívají disponibilní techniku skutečně maximálně. Do škodovky se jich vejde pět, dva si sednou na zadní kapotu a táhnou rudl.

Nakonec jsem to vzal ještě kolem písáku, kde stál chlap s igelitkou a divně po mně koukal. Poodjel jsem kousek dál a věnoval se fotografování kachen. Chlap se svléknul a plaval k ostrůvku.

Asi bych se měl taky začít otužovat, mám rýmu už dva týdny.

Příspěvek byl publikován v rubrice do rána toulám... a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Za měsíc to bude!

  1. Ještě jsem zapomněl napsat, že jsem se na dobře zapamatovatelném místě vyčůral na středový pruh. Až pojedu kolem, vždycky si vzpomenu, že tam zůstalo něco ze mě.
    A bylo to 59 km, průměr 21,5.

  2. Nevím jistě, přes 40 let. Ale ten druhý ne a slovo „Nemáte“ napsáno a čte se měkce. Provedeno v indoevropštině ješte víc zkresluje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.