Experimenty se nevyplácí

Jo, byly doby, kdy na opravu počítače stačil šroubovák, kleště a letlampa…

Včera jsme přístroji sáhnul do útrob, antož už delší dobu vydával podivné kvílivé zvuky. Diagnostikoval jsem líný větrák na grafické kartě, kartu vysunul, větrák odšrouboval, vyklepal z něj dvě deka prachu, fšechno zase umně sesadil, zastrčil do sítě – a počítač začal tak kvílet, že jsem vykouknul na ulici, jestli nevezou bábu Vašincovou s infaktem.

Přemlouval jsem ho podstatnou část odpoledne a podvečera, ať neblbne, že mám večer důležité relace. Přinesl jsem z půdy všechny zbylé součástky z předchozích verzí, ale jemu se asi zdály demódované. Stejně se stará grafická karta do PCI ani AGP slotu narvat nedá ani citlivě, ani s použitím hrubého násilí a že když odpojím napájení disků, randál sice přestane, ale obluda si ani neškytne. Pak jsem mu sliboval, že mu koupím filtr na elektřinu z Temelína (co když procesor dovezli přes Rakousko?). A on mrcha nic, chvílemi úpěl a chvílemi uraženě mlčel.

Nedá se nic dělat, musel jsem požádat počítačopraváře, aby se dostavil a napravil mu hlavu.

Mladší je z toho mírně nervózní, protože se v jeho útrobách skrývá maturitní práce, co ji musí mít do konce týdne hotovou. Tak se aspoň naučí zálohovat.

Tím pádem musím psát do blogu na služebním compu. Snad mě Tajnej nepráskne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Experimenty se nevyplácí

  1. R.no jo no, ony Ty vjecy z 20. let iž nechodí jako zamlada, je potřeba se s tím srovnat a inovovat:-) ale jako zgruntu, protože když mi kpupíš třeba nový žlučník, taky už z toho jako neomládnu:-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..