Na motejly

a do Prahy?

Pražáci vyrážejí o slunném víkendu pryč, co nejdál z hlavního města. My prostí venkované naopak si aspoň tu a tam uděláme Stoličný víkend.

Má to svoje výhody. Kolony aut se valí opačným směrem, takže zatímco od Prahy je osmikilometrová zácpa, způsobená nikoliv havárií, ale prostým zúžením dálnice a nemožným způsobem jízdy většiny řidičů, směrem do Prahy se jede hladce a plynule. Parkovací místo se ve čtvrtích nezasažených modrým morem dá najít i bez delšího hledání. Naprosto idiotsky vymyšlená soustava čtyřproudovek vedoucích odnikud nikam, zúžení a překopů, lešení a zákopů je narozdíl od všedního dne jen osvěžením cesty napříč městem, která by byla nesnesitelně nudná, kdyby někdo vymyslel a prosadil trochu rozumný systém okruhů a radiál. Prostě radost z jízdy a navigace.

V pátek jsme oslavili dvoje narozeniny v country klubu, v sobotu si prohlédli zámeček Ctěnice, vstalý z popela z vlastnictví státního statku, a nacpali si bříška u Doňa Pivoně, a v neděli vyrazili na motejly do Botanické zahrady v Tróji. Akce "líhnutí motýlů" už pomalu končí, většina těch nešťastníků byla už hezky olétaných a ošoupaných, ale pár hezkých kousků se ještě našlo.

motyli1.jpg

motyli2.jpg

motyli3.jpg

 

Botanická zahrada je moc hezký kus přírody na vltavské stráni. Trochu mě zklamala jen "hmatová výstava " "I v bahně může být život", těšil jsme se na patlání se v blátě, a zatím tam byly jen modely ropuch…

I Buflíkovi to přineslo neobvyklé zážitky. Očuchal si úplně neznámé rohy ve Vršovicích, nechal se povalit na záda jakýmsi přidrzlým španielem, povozil se výtahem a strávil noc a den ve společnosti mladé basetky, kdy se mu to zas povede!

Z Mlžných Čech dorazila i Mladší, postěžovala si se svými vrstevníky na školu a život a zase se vrátila za Zlatem. Starší jen zavolala z Placaté Moravy, kolik ji ještě čeká zkoušek a psaní a že se uvidíme příští víkend. Nějak se nám plní kalendář, naslibovali jsme před létem kdekomu kdeco, bude to náročné…

Příspěvek byl publikován v rubrice v trávě, v roští a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Na motejly

  1. Kam1., o půl druhé ráno jsme byli k jízdě rozhodně nepoužitelní…
    Kam2., ne, dali jsme přednost London Dry Ginu, ale to je teda vlastně taky Stalíčnaja!

  2. Krásný ten motýl se zelenými fleky…
    No a když jste tedy (i s Buflíkem) byli v étoj stalíciji nášej respúbliky, měli jste s sebou stalíčnuju?

  3. Kdybyste bývali počkali na sousedy z Předměstí Moravy, jsme nemuseli jet z hlavního města přes Perníkov do Quínkáslu v půl druhé ráno, leže předtím v uličce neskutečně narvaného železničního oře.:-)P.S. Největší zážitek z řádné dovolené….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *