Byl krásný podzim

Pohádka na strašnou noc

Byl krásný podzim.

Tak krásný, že i jezevec, co mu pořád nic nebylo dost dobrý, pořád jen brblal a kveruloval, jak je všechno drahé, vylezl ven a coural se po lese.

A jaxetak courá, potká holuba.

"Jezevče", povídá holub, "víš ty vůbec, co se děje? V lese jsou dnes volby!"

"Už dnes?" diví se jezevec, "a koho mám volit?"

"No přece nás, holuby. Vidíme všechno shůry, máme nadhled, a lítáme si svobodně kudy chceme. S námi si taky budeš moct lítat!"

"Když já nemám křídla, mně by to stejně nešlo… Já si radši zalezu někam hluboko, a co kdybych spadnul… No uvidíme."

Jde jezevec po lese dál a potká hovnivála.

"Jezevče, víš co se teď děje v lese?" "No jo, volby", bručí jezevec, "nevím, koho budu volit".

"To je přece jasný, jezevče. My hovniválové se tady v lese staráme o ekologii, nebejt nás, šlapete všichni v hovnech! Vol nás!"

"Jen jestli je sami nevyrábíte, abyste měli co dělat", myslí si jezevec a valí si to dál.

Na palouku potká kudlanku.

"Ó jezevče, padni do prachu! Bůh tě miluje, já tě miluju, kdovíkdo všechno tě miluje, pamatuj na to u voleb! Kudlanky do urny!"

"Kéž byste tam byly všechny", myslí si jezevec a funí si to podrostem.

A kdo tam nestojí: prase bradavičnaté!

"Jezevče, já vím, že už tě asi přemlouvali. Ale znáš to, holubi, ti se na tebe pak vyserou z výšky. Hovnivál se bude věnovat svým výkalům a kudlanka, teda kudlanek bude mít honičku, aby ho nesežrala manželka. Vol nás, prasata! Jistotu bukvic a žaludů!"

Jezevec si o takových jistotách pomyslí svoje a valí si to dál. Kouká a proti němu jde myslivec, vzal si na to červenou kamizolku. Od myslivce se nedá čekat nic dobrého, s tím mají jezevci své zkušenosti. Vyhnul se mu zdaleka a hledá, co by kde slupnul.

Přebírá si to tak v hlavě, až přijde do volebního doupěte. To prase má přece čtyři nohy jako já, štětiny skoro jako já, strká rypák do všeho a všechno se snaží převrátit jako já, nic mu není dobrý, říká si. Zvolím prase.

Třetí den po volbách se prasata ujala vlády. Čtvrtý den zregulovala ptáky, hovnivály i kudlanky. Protože lítat je nebezpečné, bude se chodit pěšky. Pátý den si pozvala myslivce, zahnala zvířátka do obory a zavedla jim právo na práci. Šestý den myslivec zastřelil největší prase a opekl si ho. Jezevci použil k výcviku pejska v noře. Sedmý den…

No radši to nebudu povídat dál, nejsem žádní bratři Grimmové.

Jo, to jsou ty sudý osmičkový roky, milé děti…

Příspěvek byl publikován v rubrice skoro jako život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Byl krásný podzim

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.