Budu kulatý

a je to kulatost, co člověku jen tak neprojde.

Takže se k ní musím veřejně přiznat, a to hned natřikrát. Se svými nejbližšími jsem to probral už minulou neděli. Pak s lidmi okolo práce, to bude ve čtvrtek. A nakonec s přáteli, o víkendu na chatě v Poštolčích horách. No a teď vlastně ještě jednou s vámi bloggery a možná i nějakým tím nahodilým čtenářem. Snad to stačí takhle virtuálně.

Nemám moc rád svátky a narozeniny a oslavy podle kalendáře vůbec, už proto, že se musí řešit, koho se hodí nebo nehodí pozvat a čí pozvání přijmout nebo taktně odmítnout a kdy přijít a kdy odejít a je v tom jemná diplomacie, kterou neumím a která mi jde na nervy. A nemám rád radost na povel, i když jsou lidé, se kterými mi nedělá povel radovat se kdykoliv.

Na svoje desáté si už nepamatuji, možná jsem dostal nějaké autíčko nebo nového kulicha a to bylo celé. Dvacáté jsem slavil s kamarády U Tomáše na Malé Straně a od té doby nepiju černé pivo. Třicáté se nějak přešly, jen mám někde v kredenci skleničku s vyleptanou číslicí, ze které v životě nikdo nepil. Čtyřicáté se slavily hlavně v práci, s přáteli a v rodině méně, a byla to docela fajn akce. Tak snad se to povede i teď.

V práci na mě něco šijou. Všichni chodí s hubou od ucha k uchu a já nic nevím!!!

Teoreticky by se mělo dostavit období druhé mízy. Těším se, ale taky trochu bojím, jestli jsem ji už nepřechodil a nečeká mě v lepším případě krize středního věku, v horším senilita.

Takže se na další výročí už vykašlu a příště budu slavit až stovku. Dám si Tulamorku do kapačky a pak se nechám na vozejku roztlačit z nějakého hodně dlouhého a prudkého kopce a bude to bezva jízda a navíc si všichni oddechnou, že se toho dědka konečně zbavili.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Budu kulatý

  1. ten poslední odstavec zní jako krize středního věku!!! já ti gratuluju! :-* (to bylo na čelíčko, abych rozproudila tu druhou mízu)

  2. 2 muris: díky, ale asi tam přidám nějaké smajlíky, protože to je právě projev druhé mízy!
    2 Mod.: druhé zuby taky rostou dřív než první vypadají :-))))

  3. Takže k zítřejšímu významnému datumu Ti přeji nadále veselou mysl a ještě jednou tolik dožitých let při plném zdraví a dost. Pak už jde potence rychle dolů a nestojí to zanic a rázem je po veselý mysli. Věř zkušenému.
    P.S. Při prvních náznacích nevolnosti, nezapomeň včas ..nebo raději mírnou a dlouhou oslavu a neruště mi tam moc Falconiformes

  4. Na dva dny mi ukradnou internet a tady se mezitím tak mohutně slaví. Takže Rowdy, přeju Ti všechno nejhorší aby se Ti vyhlo a dál dělej jakoby nic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.