Letos poprvé bez SBS

Oni snad nějak vyrostli, nebo co.

Český film S tebou mě baví svět inspiroval určitě víc mladých mužů s dětmi k tomu, aby vyráželi na dovolené nebo víkendy se svými ratolestmi, ale bez manželek. Byl mezi nimi i můj kamarád Kapitán a jeho přátelé. Časem jsem se k nim přidal se svými oplégry a účastnil se akcí, u kterých byla pro obě zúčastněné generace ideální kombinací chata a hospoda, oboje ve vzdálenosti nepřesahující dosah krátkovlnné vysílačky. To aby byla kontrola. Jestli taťkové ještě artikulují.

Pravidelně jsme jezdili koncem listopadu nebo začátkem prosince někam na hory, kdy chaty ještě zejí prázdnotou, ozdobit si nějaký stromeček pod prvním popraškem, nadělit si něco krávovin a syrovými hlasy poplašit zvěř v okolí.

Ostatní postupně odpadali, ale s Kapitánem jsme tradici udrželi. Do minulého roku ještě děti nejen tolerovaly, ale i podporovaly tento vrtoch, který už pomalu začínal zavánět stařeckou demencí. Pokud tedy lze označit za dítě někoho, kdo je o hlavu vyšší, jeho věk se blíží polovičce vašeho a piv už snese taky víc.

Letos tedy už asi SBS vánoce nebudou. Tento víkend, pro jejich uspořádání ideální, už jsme prošvihli. Mladší odjela do Univerzitova, kde přespala na kolejích u Starší a dnes se pídí po nějakém vhodném oboru, na který ji vezmou pokud možno bez přijímaček, studium bude zábava a na absolventy čekají místa se sqělými platy za zábavnou práci. Já ho strávím povětšinou pracovně a Kapitán doma šroubuje skříně.

Zajedeme tam aspoň večer, připomenout si staré časy.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Letos poprvé bez SBS

  1. Mezi vesnickými poustevníky samazřejmě SBS nemůže existovat. To já si vyrazím mezi lidi/známé neříkám, nikoho nepotkám v pracovní dobu/ do matičky. Nějak jsem se v tom davu cítil strašlivě sám, tak jsem se ještě večer vrátil a na mém blogu bylo plno. Asi bych měl vyjet častěji.

  2. :-)))Filip takhle jezdí se svou partičkou na týdenní lyžování každý rok, ale protože „naše dítě“ se ukázalo nepoužitelným, tak mu vždycky někdo nějaké půjčí:-)).
    Ovšem, časy se mění jak se zdá:-)),zrovna před chvílí zvonily nějaká 3 děvčata, podle hlasu jim mohlo být tak mezi 18-20 lety /neviděla jsem je, bo je tam tma/ a pravily, že jsou z Černěvsi a hledají Filipa, aby ho pozvaly na příští víkend na rozsvěcení stromu a zábavu:-))), takže nevěš hlavu R., ještě může být i líp než s kamarády na horách:-)))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.