Jíte rádi?

Nepatříte-li mezi anorektičky či bulimisty, pak asi ano.

Jsou ofšem jídla dobrá a nedobrá, zdravá a nezdravá, chutná a nechutná, připálená a nedopečená, voňavá a navoněná, přírodní a chemická, geneticky manipulovaná a geneticky bezcenná, mastná a slaná, jídla, po kterých by se člověk utloukl, a jídla, po kterých by utloukl kuchaře.

Já osobně jím výhradně zdravě. Řídím se zásadou, že tělo pozná samo, co je pro něj dobré, a všechno, co člověk sní s chutí, tělu prospěje. Naopak to, co do sebe musí člověk ládovat násilím, je potencionální škodlivina.

No, úplná pravda to asi nebude. Jinak by nemohl fungovat třeba jed na krysy. Ale v zásadě to určitě platí.

Má to tu výhodu, že mezi zdravá jídla tak můžu počítat třeba tlačenku s cibulí, chleba se škvarky nebo topinku s česnekem, samozřejmě opečenou na rostlinném tuku.

Fascinuje mě schopnost lidského těla udělat něco z čehokoliv. Uplácat v podstatě stejného člověka z uzeného bůčku i syrové mrkve. Pravda, najdou se mezi takovými osobami menší rozdíly, ale s ohledem na složitost lidského organismu úplně nepodstatné. Tělo si prostě dodané přetaví a staví kosti, svaly, vnitřnosti…

Bohužel, přebytečné jídlo se přetavuje vždy do sádla. Ale jak by to vypadalo, kdyby místo břicha rostly svaly? To by bylo po ulicích přerambováno a provozovatelé posiloven by musely provozovat potlušťovny, protože ideálem krásy by byl sádelník bez jediného kousku masa!

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Jíte rádi?

  1. Dnes s tebou Rowdy bez výhrady souhlasím. Jím na co má tělo chuť, jako ty. Nic mi není cizí. A protože dělám tělu dobře, také mi dobře je. Jím s chutí a není mi po ničem špatně. nejsem vybíravá, pochutnám si i na jednoduchých prostých jídlech, jako je ta tlačenka nebo obyč chleba s máslem. Ale celý život se musím krotit, jen chvíli pozapomenout a vypadám jako tuleň. Před dvěma lety mi zjistili zvýšený cholesterol. Tak už sem tam nikdy nešla … Hodně fyzicky pracuji, pohybuji se a blbě mě není, tak co … nebudu se najednou „přetvažovat“. No nevím jestli je to správná filozofie, ale nelámu si s tím hlavu… :o)

  2. Cituji:„schopnost lidského těla udělat něco z čehokoliv“ a potom „a staví kosti, svaly, vnitřnosti…“
    Tak to jsi nepochopil. Vždycky je z toho h***o 🙂

  3. 2 zuzi – naprosto správný postup!
    2 gomba – ale někdy v tobě přece jen něco zůstane! Když piješ bílý, čůráš bílý, když piješ červený, čůráš taky bílý, tak neříkej že ne! :-))

  4. Gombo,to teda bylo laciné:))

    Rowdy: Já nevím … já teda bílou spatřuji až po druhém pivě, jinak je to úplně jiná barva, ale je to nechutné téma, takže tady rvu citlivé Howgh!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.